Wpis z mikrobloga

Mireczki zabierzcie głos. Stworzyłem planszówkę karcianą w chyba nowym gatunku.. xD znajomi namawiają mnie na wydanie jej a ja mam wątpliwości czy ktoś by ją w ogóle kupił.
Tl;dr


Zapisy zbieram w formularzu na stronie: www.polska-trudna-mapa.pl
Nazwa to: Polska, trudna mapa.
Geneza: Nie podoba mi się kierunek w którym Polska zmierza, aburd goni absurd, Bareja by tego nie wymyślił. Na podstawie wydarzeń z kraju i swojej wiedzy stworzyłem planszówkę, gdzie gracze walczą o przeżycie na tej trudnej mapie zwanej Polską. Gra jest skupiona 100% na realiźmie i oddaniu problemów jakie czyhają u nas w kraju. Wygrywa ten, kto dożyje emerytury a jeśli inni dożyją również (co wcale nie jest łatwe) to wygrywa ten z największym majątkiem. Wszystko jak w Polsce.

Postacie: Gracze losują jaką postacią będą grać, może być to bogaty Oskarek, szary Marcin czy Śliczna Malwina. Umiejętności, karty i ścieżka gry każdej postaci są inne, jak to w Polsce, inaczej żyje się w bloku z wielkiej płyty a inaczej w domu z basenem. Inne problemy ma syn bogatych rodziców a inne szary, biedny chłopak - Marcin. Wybór postaci ma kolosalne znaczenie na rozgrywkę.
Charakter gry: Gra jest nieszablonowa, nastawiona na humor i absurd, bo co nam pozostało.

Przykład kart: > Szary Marcin: "Za ukończenie szkoły otrzymujesz pochwałę od proboszcza." Znajomość z proboszczem można wykorzystać potem np. uchylając się od mandatu czy aresztu.

Śliczna Malwina: "Po ostatnich pracowitych wakacjach w Dubaju zachorowałaś na dziwną chorobę. Czekasz 2 kolejki"

Banan Oskarek: "Pokłóciłeś się z ojcem w firmie. Chciałeś się usamodzielnić i szukałeś pracy na własną rokę. Straciłeś rok życia. Czekasz kolejkę" itd itp.


Zagrożenia: Balans gry. Gra nie jest w pełni zbalansowana.. ale taka też jej idea. Jak to w Polsce, inne szanse ma syn bogatych rodziców a inne, syn z bloku w wielkiej płycie, inne szanse mają ludzie z Koziej Wólki a inne z Radomia..
chociaż ( ͡° ͜ʖ ͡°) ... Natomiast każdą postacią można wygrać i się dobrze bawić, obierając inną taktykę.

Ciekaw jestem Waszej opinii.
Gdy ktoś chciałby być powiadomiony o wydaniu gry, prototypu czy potestowaniu gry, zostawcie maila i wypełnijcie formularz: www.polska-trudna-mapa.pl
Gdyby gra się ukazała to napewno będzie rozdajo, można robić screeny xD

#planszowki #grybezpradu #karcianki #gryplanszowe #kiciochpyta #niewiemjakotagowac #opiniamirkowjestnajwazniejsza #rozdajo #gryzadarmo
  • 21
@E-Seven: Tak, pewnie, właśnie dlatego spytałem na forum ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zloty i turnieje planszówek chyba nie działają z uwagi na wiadomo co.. A też nie wiem, czy to odpowiednia grupa docelowa. Bo to fun-owa gra, do drinka.. a "prawdziwi" maniacy planszówek oczekują rozbudowanej rozgrywki, wielopoziomowej mechaniki etc. Pozostając w temacie drinków.. to gra to LongIsland a maniacy planszówek to dżentelmeni sączący SingleMalt
@Quimeen: Tak w dużym uproszczeniu mógłbyś opisać każdą grę. Ale nie, każda z postaci ma swoje umiejętności, które możesz wykorzystywać zależnie od momentu i sytuacji. Poza kartami ogólnymi, które powodują właśnie pójście naprzód, masz karty Losu, los może być pozytywny i negatywny. Jedna z postaci ma umiejętność, która może odwracać "koleje losu" i z negatywnej karty zrobić pozytywną. Każdą postacią gra się trochę inaczej, od ryzykanta do kalkulowanych ruchów. Ale nie
Czyli gra ma polegac na rzucaniu koscmi i przesuwaniu sie po polach do przodu?


Tak w dużym uproszczeniu mógłbyś opisać każdą grę.

@Polska-trudna-mapa:
Mam około 60 gier planszowych. Może w dziesięciu z nich w ogóle występują kości i w żadnej z nich nie poruszamy się po planszy bazując na ilości wyrzuconych oczek.
Nie wiem czy grałeś w prawdziwe gry planszowe, które powstawały w ostatnich 20 latach. Jeśli nie to sugeruję nadrobić
@fifithebest: dzięki jeszcze za te pare sekund na komentarz :] Wiem, że to zasada. Tylko ta gra łamie kanon, nie jest typowa a brak pełnego balansu jest zamierzony i wynika z problemu który przedstawia. No ale wracam do punktu wyjścia, nie wiem czy inni to zrozumieją i będą chcieli grać.
@Polska-trudna-mapa: chcesz powiedzieć że łamiesz kanon planszowek bo zrobiłeś ja mechanicznie tak jak robiło się to 50 lat temu? Ja tylko pytam bo tematycznie to chyba było coś podobnego kiedyś a mechanicznie brzmi (może się mylę) jak te super gry z rysunkami a. Mleczki które ze współczesnymi planszowkami nie mają nic wspólnego. Będę śledził losy i życzę powodzenia tak po mirkowemu chociaż ew. Sukces byłby dużym zaskoczeniem
@barto: Łamanie kanonu to niezbalansowanie, a tego oczekuje się w planszówkach. Porównanie do gier A. Mleczki jest trafione, bo tu i tu bardziej liczy się aspekt wokoło gry aniżeli mechanika i wyszukany sposób rozgrywki. Być może z pytaniem czy ktoś byłby zainteresowany tą grą powinienem zwrócić się do.. wszystkich innych hasztagów aniżeli graczy planszówek, bo tutaj oczekiwane jest co innego aniżeli luźna prosta rozgrywka