Wpis z mikrobloga

@michaeel: za zimno, podwija sie przez skurcz materialu. odkrec grzejnik na maxa w pokoju, postaw drukarke obok i wylacz nawiew, moze zwieksz do 230 temp glowicy. jak to sie nie uda to wtedy wrzuc drukarke do kartonu i wtedy probuj - przy 40*C w srodku juz nie powinien sie podwijac
  • Odpowiedz
@michaeel: u mnie leżą w komórce, a przed drukiem je suszę (PETG i Nylon). PLA nigdy nie musiałem suszyć. ale znam osoby ktore kupują sobie różne dry-boxy i sobie chwalą.
  • Odpowiedz
@michaeel Petg powinien dobrze trzymać się stołu już przy 80 stopniach, spróbuj opcji z klejem jak mówili poprzednicy i postaraj się aby nie było przeciągów. Możesz próbować pierwszą warstwę drukować na 240 stopniach, ja zazwyczaj Petg drukuję przy 230-235. Zamiast kleju dużo osób poleca Hergon do włosów.
Odnośnie filamentów to w większości przypadków wystarczy aby się nie kurzyły. Ja trzymam w szafce z pochłaniaczem wilgoci za kilka złotych. O ile nie masz
  • Odpowiedz
@zszywacz_do_ogorkow: Ja trochę też drukowałem i nie miałem zastrzeżeń, chociaż muszę przyznać że różni się od konkurencji, wydaje mi się że inna zawartość glikolu. Wiecznie miałem ekstruder w białym nalocie. Chociaż osobiście lubię plast spaw ze względu na stosunek jakość/cena bo jest moim zdaniem nie do pobicia.
  • Odpowiedz