Wpis z mikrobloga

10 + 1 = 11

Tytuł: Goal: The Ball Doesn't Go In By Chance: Management Ideas from the World of Football
Autor: Ferran Soriano
Gatunek: sport
Ocena: ★★★★★★

Ferran Soriano to m.in. były v-ce prezydent Barcelony czy aktualny CEO Manchesteru City. Oprócz tego zajmował role na poziomie c-suite w różnych innych spółkach. Dla mnie jest przede wszystkim jednym z "myślicieli" odpowiedzialnych za ideę potworków jakimi są piłkarskie holdingi (nie wiem jak to poprawnie nazwać) jak np. Redbull czy City Football Group. Książka odnosi się do czasu w Barcelonie, aczkolwiek już wtedy myślał o takiej strukturze, ale było jeszcze na to za wcześnie.

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Zarówno licencjat jak i magisterkę pisałem o piłce nożnej oraz jej aspektach biznesowych, przez co dużo koncepcji przytaczanych przez Soriano już znałem. W książce opowiada o tym jak na początku XXI wieku odbudowywali Barcelonę - jakie decyzje musieli podejmować, na jakich zespołach się wzorowali (m.in. United) czy też jak się negocjuje. Dodatkowo jest też opis branży futbolowej, tj. co ją charakteryzuje, jak kluby piłkarskie przeprowadzają operacje biznesowe i jakie mają strategie do wyboru. Nie licząc momentów wyglądających na skopiowane z podręczników o zarządzaniu zespołem, to osoba niezaznajomiona z tematem może wyciągnąć trochę wartościowych informacji.

Ja to już na dobrą sprawę wszystko znałem, więc ciężko było mi się na dobre wciągnąć w czytanie. Tak czy siak, jeżeli ktoś chce przystępne wprowadzenie biznesowe w piłkę nożną, to polecam.

#czytajzwykopem #bookmeter #ksiazki #laliga #premierleague #pilkanozna
Pobierz crewlove - 10 + 1 = 11

Tytuł: Goal: The Ball Doesn't Go In By Chance: Management I...
źródło: comment_1609609000AjKgqBf5FW62RV9sOncodj.jpg