Wpis z mikrobloga

  • 0
@Voyo komin idzie przez środek domu ale w tym domu przez 2 lata nikt nie mieszkał więc trzeba wszystko ogrzać aby spełniał swoje zadanie.

@Ketonowy dobra i tak cofa ale jak otworzę okno w piwnicy to jest git.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zarzutkkake: no to masz już trop. Słaba wentylacja w kotłowni. Żeby spaliny sobie wyleciały kominem to musisz mieć dopływ powietrza do kotłowni, jak nie masz (brak kratki, za szczelne okna/drzwi) to ogarnij to bo się k---a zatrujesz tlenkiem węgla pewnego dnia.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: Musisz pomyśleć o zainstalowaniu wentylatora spalin przed emiterem, w celu stworzenia podciśnienia w komorze paleniskowej, wydaje mi się, że powinno to rozwiązać problem . Aha jeszcze jedno najlepiej jakby wentylator miał możliwość dostosowania parametrów do warunków aktualnie panujących w komorze paleniskowej, dlatego doradzam również zainstalować pomiar, mierzący podciśnienie, dzięki czemu wentylator będziemy mógł zmieniać swoje wysterowanie w reżimie ciśnienia. Mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake bierzesz druciaka na szlifierkę lub wiertarkę i ładnie rant czyścisz do gołego, odtłuszczamy benzyną ekstrakcyjną i malujemy farbą wysokotemperaturową (ta do zacisków hamulcowych się nadaje) jak wyschnie to klej sznur w rogach drzwiczek.
  • Odpowiedz
  • 0
@Voyo ten fragment nad dachem pójdzie do przebudowy bo to jak wybudowano 40 lat temu tak dzisiaj spękane. Wkład kominowy obowiązkowo.

@zenek-stefan1 drewno na rozpałkę a pod drewnem węgiel. To piec typowo na węgiel.

@asasello ty sam jesteś troll. Od czego masz #
  • Odpowiedz
  • 0
@slavoy piec gazowy ma z 15 lat i palenie nim jest ekonomicznie nieuzasadnione w porównaniu do drewna czy węgla. Po drugie nie ufam mu bo jest stary. Mam już zakupiony kocioł 24kW aczkolwiek gazem i tak będę sie tylko wspomagać ze względu na właśnie dojście do drewna plus mega tani węgiel.
  • Odpowiedz
  • 0
@slavoy tego kopciucha i tak wymienię ale to gdzieś dopiero za 2 lata najwcześniej. Po prostu na chwilę obecną na pierwszym planie jest remont a ogarnięcie 270m2 to nie lada wyzwanie dla portfela. A piec na ekogroszek z podajnikiem na 30kW tani też nie jest jednak instalacja zostanie dla niego przygotowana już teraz.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zady_i_walety właśnie jak dostanie od dolnych drzwiczek nadmiar tlenu to górnymi wypluwa. Napisałem już do Zielke z tym bo z tego co google mówi to nie tylko ja mam ten problem ale tylko w tym modelu kocioła.
  • Odpowiedz