Wpis z mikrobloga

Pytanie: czy jeśli złożę wniosek o wymianę polskiego prawa jazdy na angielskie (przebywając w UK, oczywiście) to czy fizycznie utracę polski dokument? A jeśli tak, to czy również utracę go w aplikacji #mobywatel do której dodałem polskie prawo jazdy?

#uk #emigracja #unaswuk
  • 17
  • Odpowiedz
przecinaja


@peszmerd: Co przecinają? Wydaje mi się, że ta operacja jest odwracalna, po powrocie do Polski można odebrać swoje polskie prawo jazdy oddając angielskie. Mogę się jednak mylić, bo osobiście tego nie robiłem...
  • Odpowiedz
@Asarhaddon właśnie nie wiadomo czy zasady zostają takie jak były przed brexitem odnośnie jazdy na zagranicznym prawku czy coś właśnie będą zmieniać, bo jest napisane że ta strona jest już nieaktualna bo brexit, a jak dalej chce się przejść do linka z formularzem D1 to jest napisane że akutualnie mozna tylko wymieniać D2 i D4 czyli ciężarówki i coś tam innego, a nie można zwykłego D1 czyli na zwykle osobówki
voltovnik - @Asarhaddon właśnie nie wiadomo czy zasady zostają takie jak były przed b...

źródło: comment_1609533025bqWgTvBgtoQhsvUqnOTxZS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Co przecinają? Wydaje mi się, że ta operacja jest odwracalna, po powrocie do Polski można odebrać swoje polskie prawo jazdy oddając angielskie. Mogę się jednak mylić, bo osobiście tego nie robiłem...


@papapapuga: a mi sie wydaje, ze nie jest odwracalna bo Halinka w urzedzie moglaby po znajomosci oddać Polskie
i jechałbyś na dwa dokumenty. Jak chcesz z powrotem Polskie prawko to trzeba zajrzeć do ksiązki ze zdanymi egzaminami i przejsc
  • Odpowiedz
  • 0
@Covid2020 a wiesz, że sam myślałem - planując wymianę na angielskie i pozyskanie polskiego wtórnika - czy powiedziałbym prawdę? :) Znając siebie, pewnie tak i już bałem się, że źle bym na tym wyszedł :)
  • Odpowiedz
@Asarhaddon: co do prawek to łapiąc mandaty w Polsce na angielskim prawku nie dostajesz punktów

Zdziwiłem się jak w UK na polskim prawku dostałem mandat i przy wymianie na angielskie prawko odrazu przyszło z punktami które zdobyłem wcześniej czyli jakoś mieli moje polskie prawko w system wprowadzone ( to za czasów jeszcze papierowego prawka z wpisywanym i przewinieniami)
  • Odpowiedz