Wpis z mikrobloga

Piosenka Magika ,,Plus i Minus" puszczona od tyłu ma ukryty przekaz?!

Kiedy puścimy utwór od tyłu słychać, że Magik zwraca często uwagę na liczbę cztery. Co w tym dziwnego? Jeden z wersów puszczonych od tyłu brzmi ,,Jeszcze cztery". Od momentu nagrania piosenki w 1996 roku do śmierci Magika w 2000 roku minęły 4 lata. Zadziwiające prawda?

Ale tych dziwnych wersów jest jeszcze więcej.
,, Jezu, lecę ja jeszcze wiem, pół minuty nie ma więcej".
,, Sam myślę, że mam tam grób".
,, Nie chcesz tak żyć, Eleonora".

Można więc przypuszczać, że Magik planował swoje samobójstwo już od długiego czasu.

Ale to nie koniec.

Kolejną teoria, którą można wywnioskować z słów puszczonych od tyłu związana jest z religią.
Mówi o tym, że Magik był wierzący. Jeśli odjąć rok jego śmierci od roku ukazania się piosenki wychodzi nam 4 rok naszej ery. W tym roku umarł Herod, który chciał zabić Jezusa. Co ciekawe zmarł w kwietniu, czyli czwartym miesiącu roku.
Dopiero później powstał utwór ,,Jestem Bogiem".

W utworze puszczonym wspak można też usłyszeć słowa ,, cztery po cztery". 4x4=16, 1996 (rok ukazania się piosenki) +16 = 2012 (premiera filmu ,,Jesteś Bogiem").

Myślicie, że to koniec? Nie.

Słuchając dalej można usłyszeć słowa ,,Krzysztofie, Piotrek zginął fikcyjnie".
Krzysztof to imię jego ojca, a Piotrek to jego własne imię. Fikcyjnie, czyli na niby.

Kolejny wątek religijny. W tekście pojawia się Eleonora, czyli imię nieustalonego pochodzenia od słowa ,,el", czyli Bóg. Wspomniał też o jakiejś grze. Być może jesteśmy w grze Boga?

Później pojawia się imię Elżbieta co znaczy mniej więcej tyle co ,,Bóg mi przysięgą".

W kwestii śmierci Magika słowa ,,cztery po cztery" nabierają innego znaczenia. Doba ma 24 godziny, godzina 60 minut.
24:4=6
60:4=15

Magik wyskoczył z okna o 6:15.

Pod koniec piosenki puszczonej od tyłu padają wersy: ,, I weźmiesz wszystko odsłuchasz, nie ma zaraz od dyty, od tyłu, od końca". Można też trafić na inaczej przetłumaczoną wersję ,,O ile weźmiesz wszystko odsłuchasz i zaraz masz prototypy od tyłu".

A w jeszcze innej wersji backmaskingu, na początku padają słowa ,,Uwierz, lecę od tyłu uwierz".

,,Plus i minus" to nie jedyny utwór, który puszczony od tyłu brzmi dziwnie. ,,Jestem Bogiem" od tyłu też ma swój przekaz. Mag nawija ,, Od tyłu tego słuchasz i odkryj myśl albo co chcesz".

W 1998 roku w piosence,, Nowiny" (puszczonej normalnie, nie od tyłu) Magik nawinął ,, I szukaj tego czegoś w moich tekstach zawartego, to kwestia szczerości nie żaden wybór".

Podobno w ,,Nowinach" Mag też ukrył jakiś przekaz od tyłu, lecz bez napisów ciężko zrozumieć, bo każdy słyszy co innego. Do tego utwory brzmią jak w języku niemieckim.

Przypadek? Może i tak, ale i tak jest to dziwne i trochę przerażające, że nie jest to pojedynczy przypadek. Może Piotr naprawdę chciał nam coś przekazać. W tych utworach puszczonych od tyłu jego da się zrozumieć. Inaczej już jest z Rahimem i Fokusem.

Który wątek jest dla was najbardziej prawdopodobny? Może ktoś z was o tym słyszał już?

Jak dla mnie to ten z zaplanowaniem bądź ,, przewidzeniem" swojej śmierci przez Maga. Przecież teoretycznie jest to najbardziej prawdopodobne.

Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: YouTube, Wikipedia

#hiphop #teoriespiskowe #magik
  • 4
  • Odpowiedz
@MrMarcin93: Ogolnie to prawda, ze Magik sie bawil w backmasking, ale powyzsza interpretacja jego slow jest mocno na wyrost xD polecam posluchac na yt jego kawalki od tylu, mozna uslyszec w sumie dosc wyraznie niektore slowa i zdania.

Daje plusika na zachete
  • Odpowiedz