Wpis z mikrobloga

Mirki ma któryś z was doświadczenie z braniem ubezpieczenia oc od 1 stycznia - po przerwie?

Czy ufg moze karac tylko 'jednokrotnie'?
Zostaly mi na glowie dwa samochody trzymane w szopie które nie mają oc od kilku lat.

Mam informacje ze urzad odhacza sobie coś co nazywa kontrolą rok w rok. Czy biorac ubezp. 1 stycznia dostane kare za 2019 rok? a moze za 2018 i 2017 tez? Czy moge zostac ukarany tylko raz?
Czy jak wezme 1 stycznia 2021 roku to grozi mi nic albo też pełna kare za 2019 rok (bo urzad w 2019 odhaczyl sobie kontrole)?

#ufg #ubezpieczenia #oc
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@imblue ... nie bardzo rozumiem o co ci chodzi
...jeżeli masz przerwę w ubezpieczeniu powyżej 14 dni płacisz 100% kary... z tego co kojarzę to płacisz karę na dzień kontroli ponieważ stawki obowiązują według roku i na przykład za 2020 za samochód osobowy to jest 5200 zł...
  • Odpowiedz
@nudziarz123: ok, ale co to jest dzien kontroli?
bo ja teoretycznie nie wiem i nie jestem informowany kiedy nastapila kontrola?
Czytam ze niektorzy informacje ze nastapila kontrola dostaja kilka miesiecy po tym fakcie?

Jak wezme ubezp. 1 stycznia a rzekomo moge byc karany tylko w roku w ktorym nastapila kontrola, to place za tok 2021 czyli nic albo 1200zl czy też place za 2019 rok pelna stawke - za ponad
  • Odpowiedz
@imblue jeśli przytną Cię teraz, zapłacisz karę za brak OC powyżej 14 dni i będzie to 5600zł od samochodu. Raz, nie za każdy rok oddzielnie. I te kontrole nie są raz do roku, ufg na bieżąco porównuje dane z cepiku i od ubezpieczycieli
  • Odpowiedz
@chixi, ok można to zinterpretować, że będzie to kara za 'powyżej' 14 dni, natomiast jej wysokosc zalezy od tego w ktorym roku byla kontrola prawda? Jesli na biezaco porownują, to kazda kolejna kontrola nadpisuje poprzednią?
Czy po prostu moga sobie wybrac za ktory rok nakladaja kare a wybieraja ten ostatni bo wtedy kara jest wyzsza?
Orientujesz sie czy jest opcja zeby uniknac/zmniejszyc kare? To troche chore placic takie kwoty kiedy
  • Odpowiedz
@imblue dostaniesz najnowszą stawkę, nie spotkałam się z umorzeniem, ale bez problemu rozkładają na raty.
No takie mamy przepisy, jest obowiązkowe oc czy samochód stoi czy jeździ i nic z tym nie zrobisz.
Jakie kontrowersje? Nie wiem jak to wyglądało kilka lat temu, teraz po prostu mają dane z cepiku, dostają raporty od ubezpieczycieli i pewnie system wyłapuje niewznowione polisy. Kilka lat temu jeszcze się zdarzało że czegoś nie wyłapali. Z
  • Odpowiedz
@imblue: i co wymysliłeś? Wyremontowałem sobie stary motocykl który odziedziczyłem kilkanaście lat temu i nie mam na niego OC od tych kilkunastu lat i tak się zastanawiam czy jak dziś opłacę OC to się kapną ze nie miałem przez styczeń tego ubezpieczenia.
  • Odpowiedz