Wpis z mikrobloga

Da się jakoś lepiej kontrolować pracę wentylatorów w HP OMEN 15-en0009nw (ten z 2020 roku) niż poprzez program Omen Gaming Hub? Jest to wersja z ryzenem 4600u i 1660ti

Nawet używając tylko przeglądarki temperatura procesora utrzymuje się na poziomie 50-60 stopni a wentylatory są ciągle uciążliwe. Przy samym włączeniu laptopa jest idealnie cicho a po kilku minutach już zaczyna głośniej pracować i aż do ponownego włączenia chodzi już na wyższych obrotach.

Temperatura mi w ogóle nie przeszkadza, ale hałas, który laptop generuje już tak

#pcmasterrace #laptopy #pustulkowelaptopy #komputery
  • 9
  • Odpowiedz
@karol99200: SpeedFan może? HWInfo ale nie wiem czy ma opcje kontroli. Ogólnie z laptopami jest tak że płyta główna to twór producenta więc zazwyczaj nic poza jego narzędziami nie działa.
  • Odpowiedz
@karol99200 też mam omena, tyle że z 2019(to chyba model 2018) i wyje jakby się męczył niewiadomo czym. i5 9300h i 1660ti, nie zawsze ale często, także nie wiem od czego to zależy, może indeksowanie jakieś.. ale ileż można
  • Odpowiedz
  • 0
@Kondzio21 mam to samo w clevo z i7 i 1060 6GB.
@karol99200
Jak u siebie przestawiłem, żeby włączał wentyle Powyżej 65st C to znacznie rzadziej się włączały te wentyle i już było całkiem spoko
  • Odpowiedz
  • 0
@qhardyq jest bardzo spoko pod prawie każdym względem, ale według mnie ma właśnie dużego minusa przez te wentylatory, bo chodzą cały czas i nie da się tego kontrolować. A druga sprawa to minimalna jasność ekranu jest dla mnie dalej za jasna.
Kupiłem go kilka miesięcy temu za 4350 więc nic lepszego nie mogłem dostać w tej cenie
  • Odpowiedz