Wpis z mikrobloga

Polska wprowadziła anulowanie abolicji podatkowej od początku nowego roku dla WB. Chcę przelać funty z ING na Revoluta, wymienić i przelać spowrotem na ING. W opcjach konta z funtami istnieją dane konta pod nazwą LOKALNY (z dopiskiem Tylko przelewy krajowe)- gdzie podany jest numer konta oraz Sort Code (czyli tak jakby to było konto angielskie, a założyłem konto Revolut w Polsce) oraz dane konta pod nazwą SWIFT (z dopiskiem Tylko przelewy transgraniczne), które mają standardowy numer IBAN i BIC/SWIFT z początkiem LT- czyli Litwa! Czy jeśli przeleję funty z ING na konto Revolut na Litwie, tam zamienię funty na złotówki i z powrotem przeleję je na ING, to czy będę zobowiązany zapłacić jakiś podatek dochodowy, czy jakikolwiek inny? Dodam, że nie zajmuję się handlem walutą, a funty były zarobione w 2020 r. i wcześniej i jest do udokumentowane. Czy wymiana waluty w tylko jedną stronę to jakikolwiek dochód?
#revolut #podatki #uk
  • 7
@patchupdate: revolut wprowadził niedawno trochę ograniczeń dla darmowych kont

Pierwsza niekorzystna zmiana polega na wprowadzeniu nowego limitu dla bezpłatnej wymiany walut. Od 12 sierpnia 2020 r. limit ten w darmowej wersji konta zostanie zmniejszony z 20 tys. do 5 tys. zł miesięcznie.

https://prnews.pl/revolut-zmienia-cennik-nizsze-limity-dla-bezplatnych-przewalutowan-i-wyzsza-marza-za-wymiane-walut-w-weekendy-451732
widzę też jakieś opłaty za przelewy za granicę, nie lepiej wymienić w kantorze?
@rtg_: stąd, że sprawa jest niejasna, polskie niejasne prawo i skomplikowana papierologia i spora kwota jak dla mnie. Czy przelew funduszy do innego kraju (z czy bez abolicji podatkowej), przewalutowanie i przelew z powrotem to przychód podległy opodatkowaniu? Czy to jest w ogóle przychód, skoro te pieniądze już zarobiłem, tylko w innej walucie? Czytam, że niby nie, ale uznałem, że warto spytać, bo obracanie walutą już jest podległe podatkowi dochodowemu
@KononBarbarzynca: miły Pan w ING powiedział mi, że nie i że nawet jeśli uda Ci się być w 99 procentach szczęściarzy to nie będziesz nic musiał tłumaczyć. Jednak mówił on o sytuacji sprzed 2021 i końcu abolicji podatkowej. Teraz za cholerę nie wiem jak to będzie i jak to przewalutować, żeby US nie uznał tego za jakiś przychód z UK, która nie podlega już w Polsce abolicji podatkowej i każą płacić,