Wpis z mikrobloga

@staryhaliny: Ja myślę, że jest w pytkę, lubię takie klimaty z dużą ilością roślin. To ma jedna wielką między innymi zaletę, że dużoo łatwiej o czysta wodę i zbiornik w razie lenistwa przetrwa w czystości - będzie jedynie wymagał przycinek hardcorowych. Supcio jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DingoSra: szczerze to mnie zszokowało ile miejsca zajmuje ta valisneria. W sklepie to tak nie wyglądało. ;))

Na razie zostawiam, bo mam bardzo upierdliwy dostęp do akwarium - zachciało się w zabudowie robić.

Rybki wjadą za jakieś 3-4 dni. A właściwie to jakaś kretka, jakiś kirys, jakiś glonojad, może ślimak. Będzie git? Potem jakieś 3-5 małych typu Danio czy inna Neonka
@Imnotokej:
@staryhaliny: dlaczego grzałki nie dasz koło filtra?
Wymień valisineria na jakiś eleocharis np parvula i będzie git
Anubias do czego jest przywiązany? Nie da się go jakoś w ten gąszcz wkomponować, żeby z niego tak jakby "wystawał"?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Popo44: a taki bojownik to nie choruje? Poza tym taka jedna rybka... Nie ma szans żeby wpuścić jakieś gupiki, Danio czy neonki? Coś małego, ale żeby coś się działo w tym akwa.

@fimino: myślałem, ale jakoś się bałem że będą się dotykać. Jak wywalę vallisinerie to grzałkę przelozę na drugą stronę. Dzięki

Anubis wsadzony do żwirku. O co chodzi z przywiązywaniem?
@staryhaliny: Anubiasa nie trzeba sadzić w podłożu, a wg niektórych wręcz mu to szkodzi. Wystarczy przewiązać go do czegoś i tak będzie sobie rosnąć. Przywiązuję się przeważnie do kamienia lub korzenia np kawałkiem żyłki. Jest też cieniolubny i rośnie bardzo powoli.
Jak chcesz coś małego i żeby działo się w akwa to wpuść stadko krewetek Red Cherry i np ślimaki (NIE AMUPLARIE), np military helmet, albo rogate. Albo mini raczki pomarańczowe,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fimino: w tym miejscu (pokój dziecka) na większy nie ma szans. Zamówiłem specjalnie na wymiar półki na regale. Dostęp to też katastrofa. Żeby coś zrobić będę musiał odlać z 30% wody i zestawić akwa na stolik.

Przesadzę tego Anubiasa bliżej filtra, a tą wielką trawę wywalę ;) cienia nie będzie miał co prawda, ale może da sobie radę. Czytałem tylko żeby mu całkowicie nie zasypywać korzeni. Żeby to miejsce gdzie się
@staryhaliny: masz pokrywę z aluminium? Pokaż jak to wygląda.
Ta wielka trawa ma u ciebie jakąś rację bytu, ale jeśli zasadzisz ją jako ostatni plan, a nie pierwszy. jako z 5 nitek posadzonych co jakiś czas przy tylnej szybie, wtedy powinna rosnąć w górę, a później się płożyć po tafli.
Poszukaj w okolicy czy ktoś ma bacope, ona ma drobne liście i rośnie dosyć wolno. Albo np mały heniek.
Ja bym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fimino: górna szafka mi wtedy zawilgotnieje. Już widzę też że parującą z akwarium woda się skrapla w miejscu gdzie jest wycięty otwór w klapie na kable. Odwrócę pokrywę tym otworem do przodu - będę miał dziurę do karmienia ;) a w klapie muszę lekko naciąć profil-konstrukcję, żeby kable przeprowadzić (przytrzasnac jakby klapą). Wtedy powinno być git ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Miriamele: coś muszę wpuścić ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wywalę tą wielką trawę, żeby było miejsce do pływania.

Drobniczki albo otoski.
Ewentualnie sam jeden bojownik.

Cały zbiornik ma 30,5 x 17,5 x W:31,5, no to jakieś 16,8 l - pewnie jakieś 1-1,5 l na pustkę u gory, czyli jakby nie patrzył z 15 litrów wody. Maleństwo kurde wyszło...