Wpis z mikrobloga

#rower #prawo #pytaniedoeksperta Mireczki mam do Was pytanie. Wczoraj postanowiłem wybrać się na rower. Pogoda jaka była to około 5 stopni Celsjusza. Na drodze było w miarę sucho nie padało. Jechałem jak zawsze tą samą trasą jednak ostatnio oddali do użytku drogę rowerową. Jechałem więc na początku drogą główną około 35 km na godzinne bo jest to duża górka spokojnie można dobić do 50 km i więcej. No i jadąc tak chciałem wjechać na drogę rowerową. Okazało się, że pomimo przerywanej linii jest wysoki krawężnik. Do tego aby wjechać na ścieżkę rowerową należy odbić lekko w lewo. Jak się domyślacie #!$%@?łem się. Łeb rozwaliłem wylądowałem w szpitalu. I teraz pytanie czy ścieżka rowerowa może zaczynać się od wysokiego krawężnika? Gdybym jechał szybciej pewnie już bym dzisiaj tego nie mógł napisać. Nie ma ograniczeń prędkości żadnych uwag co do krawężnika. Może jest przepis, że przy zmianie drogi na scieżkę rowerową należy zwolnić np do 20?
  • 8
  • Odpowiedz
@Solitary_Man: ale sciezka rowerowa zaczynała się właśnie od mojej strony i chciałem na niej kontynuować jazdę. Przerywana linia była po prawej stronie jakby kawałek aby wjechać na drogę rowerową.
  • Odpowiedz
@Jankino: Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. Dz.U. 2019 poz. 1643
§ 48. 1. Pochylenie podłużne ścieżki rowerowej i ścieżki pieszo-rowerowej powinno spełniać wymagania określone w § 45 ust. 1 i 1a. Wysokość progów i uskoków na ścieżce rowerowej i ścieżce pieszo-rowerowej nie powinna przekraczać 1 cm
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jankino: generalnie przy prędkościach 35/h+ ścieżki staram się omijać ze względu na takie atrakcje
  • Odpowiedz