Wpis z mikrobloga

  • 0
#samochody #prawo
Jak wygląda obecnie sytuacja z przerejestrowaniem samochodu przy zmianie miejsca zameldowania? Noworejestrowane samochody mogą zachować stare tablice a nigdzie nie mogę znaleźć jakichś rzeczowych informacji o zmianie meldunku.
  • 8
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Vormek: Nie musisz nic robić. Policja podczas kontroli nie sprawdzi Ci meldunku


No nie byłbym taki pewny, mają wgląd do ewidencji ludności, znajdzie się służbista to może sprawdzić.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Vormek: a to są kary za brak zmiany meldunku?

Nie. Meldunek muszę zmienić z innych powodów. Była na pewno kara za niezgodność danych faktycznych w dokumencie a po zameldowaniu się w innym miejscu niż zarejestrowany pojazd taka niezgodność jest. Pytam właśnie czy coś się może zmieniło w tym temacie.
  • Odpowiedz
@Vormek: a przypadkiem auto nie powinno być zarejestrowane pod adresem zamieszkania a nie zameldowania? Ja tak rejestrowałem ostatnio i pani z urzędu powiedziała, że to jest ok( mam inny adres zameldowania)
  • Odpowiedz
@Vormek Tak jak zawsze. Zmiana danych faktycznych wymagająca zmiany w dowodzie rejestracyjnym, masz 30 dni na wymianę dowodu, termin ten nigdy nie był przedłużony do 180 dni tak jak zgłoszenie nabycia czy zbycia. Za przekroczenie terminu 30 dni nie ma żadnej kary poza zabraniem dowodu za niezgodność danych zatem możesz jeździć tak dłużej i nic się nie stanie, gdyż w praktyce wszyscy mają ten przepis w dupie bo nikt za to dowodu
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Srubowstret
Adres zamieszkania w innym urzędzie muszę wskazać taki jak zameldowania ze względu na kartę parkingową i miejsce prowadzenia działalności.
  • Odpowiedz
@Vormek A co do wymiany tablic rzeczywiście wszędzie trąbią o możliwości pozostawienia tablic przy zmianie właściciela ale wydaje mi się że tu również jest taka możliwość, dziwne jakby jej nie było. Jakbyś wymieniał dowód (i tablice jeżeli chcesz) to wypełniasz taki sam wniosek o rejestrację jak przy zmianie właściciela.

Pisząc wcześniej numeru miałem na myśli tablice.
  • Odpowiedz