Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Czemu #!$%@? w #polska jest tak więcej różnorodnej żywności niż w #uk?

W Auchan dosłownie #!$%@? każdy rodzaj słodyczy jest, do tego te co i tak w Anglii są, w Anglii masz parę smaków monsterka i #!$%@?, a w Polsce jakieś tigery #!$%@? zenki nie zenki

Oczywiście nie wspominając że jedzenie smakuje tutaj sto razy lepiej
  • 43
  • Odpowiedz
@kamilek98PL
@chemik_kieszyk
Trochę tak trochę nie, w UK już silna jest monokultura spożywcza - na półkach w supermarketach jest ketchup Heinz, bo oni płaca za miejsce na półce. Płaca dużo, więc tworzy to barierę dla innych keczupów, co z kolei sprawia że ludzie jedzą tylko heinza, co z kolei sprawia że w sklepach jest tylko Heinz.

Dla mnie ta monokultura marketowa jest słaba, bardzo mnie cieszy że w Polsce w byle sklepie
  • Odpowiedz
@kamilek98PL: Podales przyklad energetyka czyli wody z cukrem na roznorodnosc produktow ktore zreszta wszystkie lerza w Tesco na polskim dziale jak tigery zenki i nie zenki.
Osobiscie wydaje mi sie e w UK jest wiekszy wybor,ile razy wpadam do polski i chcialbym cos ugotowac innego dla rodziny to produktow brak a gotowac potrafie z racji zawodu.
  • Odpowiedz
@kamilek98PL: Tak jak ze słodyczami tak samo z przyprawami. Rozmaryn tymianek czosnek jakieś na prawdę podstawowe smaki i koniec. Gdzie w auchanie masz całą ścianę przypraw. (°°
  • Odpowiedz
@Mallina: ta sciana przypraw to jest wszystko sol oraz rozmaryn,tymianek,czosnek i papryka w proszku. Podaj prosze jedna mono przyprawe ktora jest w polsce a nie dostaniesz w uk
  • Odpowiedz
  • 4
@chef_r2r to wynika z tego, o czym @kwiatosz pisał - monokultura spożywcza. W UK w markecie masz do wyboru przyprawy marki własnej albo Schwartz, którego wszyscy kupują. W PL z kolei firm z przyprawami masz więcej - Kamis, Prymat, Kotányi, tak wymieniając pierwsze z brzegu.
  • Odpowiedz
@Ag90: pisalem raczej o tym ze te wszystkie przyprawy w stylu na grill,do ryby i inne hu je muje mixowane to jest jedno i to samo,marka tu nic nie zmienia a piszac o przyprawach to ide do piewszego lokalnego nie marketu i mam zestaw innych rzypraw ktore w duzych sklepach nie zobaczysz....
jesli chodzi o anglie to zdecydowanie jest wiecej produktow orientalych oraz z afryki dzieki kolonizacji. w polsce nie dostane
  • Odpowiedz
@kamilek98PL: tez to zauwazylem dawno temu a wczoraj jak bylem w Polskim sklepie to sie tylko utwierdzilem.

Wydaje mi sie ze sklada sie na to wiele czynnikow. Najwiekszy to taki ze tutaj nie ma lokalnej produkcji. Dużo sie importuje. Co pewnie utworzylo w ludziach takie cos ze Brytyjczycy nie lubią zmian. Od wielu lat jest Heinz to wybieraja tylko jego bo utworzyl sobie monopol i ciezko sie innym firmom przebic.

U
  • Odpowiedz
  • 2
pisalem raczej o tym ze te wszystkie przyprawy w stylu na grill,do ryby i inne hu je muje mixowane to jest jedno i to samo,marka tu nic nie zmienia


@chef_r2r Ja z kolei wytłumaczyłam, skąd ta "ściana przypraw" w polskim markecie, o którym @Mallina pisała. To raz..

a piszac o przyprawach to ide do piewszego lokalnego nie marketu i mam zestaw innych rzypraw ktore w duzych sklepach nie zobaczysz....


.. a dwa,
  • Odpowiedz
@Ag90: wydaje mi sie raczej ze jest to kwestia przyzwyczajen,polacy omijaja duzo produktow bo nie wiedza jak je uzywac....kto kupi lamb cutlets zamiast kielbasy a przyklad jest znakomity - wincej ketchupow! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 4
@chef_r2r Gdyby w Polsce hodowla owiec była tak powszechna jak w UK, to baranina/jagnięcina byłaby równie szeroko dostępnym mięsem, a co za tym idzie, Polaków na zakup tego mięsa byłoby stać. Co to ma do różnorodności produktów w marketach UK vs PL, o którym się tu dyskusja toczy?
Mieszasz pojęcia, więc z mojej strony EOT.
  • Odpowiedz
@Ag90: zawsze tak uciekasz? twoje argumenty sa absurdalne- gdyby w polsce uk gdziekolwiek byla chodowla czegokolwiek to bylo by dostepne i lubiane ale nie jest i dlatego w polsce jest wiecej produktow. masz racje calkowita,nie wiem co odpisac :)
  • Odpowiedz
@chef_r2r: nie można tak wszystko sprowadzać do jednego produktu. Chyba logiczne ze wiecej rodzajów pierogów znajdziesz w Polsce a przykladowo w Szkocji Haggis czy inne wynalazki. Patrząc ogólnie na wyroby miesne bo taki przyklad podales to na pewno wiesz gdzie jest wiecej....
  • Odpowiedz
@johnmorra: alez ja wogole nie sprowadzam nic do jednego produktu ale argument byl ze malo energetykow co raz nie jest racja a numer dwa czyli wincej ketchupow.
dawno temu mieszkalem na brixton gdzie idac na lokalny market warzywny kupowalem produkty a potem googlowalem co to jest ;)
  • Odpowiedz
@Mallina: ta sciana przypraw to jest wszystko sol oraz rozmaryn,tymianek,czosnek i papryka w proszku. Podaj prosze jedna mono przyprawe ktora jest w polsce a nie dostaniesz w uk

Podejmę wyzwanie i może gorczyca?
  • Odpowiedz
  • 6
@chef_r2r no właśnie Twój przykład z mięsem jest absurdalny, bo to nie jest coś, co można produkować w każdym kraju bez różnicy (tak jak przyprawy, kosmetyki, energetyki, itp.), a wlasnie jego dostępność/hodowla w kraju jest kluczowa dla jego powszechności/niskiej ceny - bo inaczej musi być importowane, by w danym kraju były dostępne.

Dla przykładu, odbiję piłeczkę na poniższe:

kto kupi lamb cutlets zamiast kielbasy


Pfff, czemu kupujesz jakieś lamb cutlets, a nie
  • Odpowiedz