Wpis z mikrobloga

@ReprezentujeJP: jestem laikiem w tym więc ośmielę się zapytać. Jak rozumiem to już są zrobione testy i górny jest pozytywny, a dolny negatywny. Dobrze rozumiem?
Bo w sumie dla laika to też może wyglądać jak test, który ma dać wynik pozytywny i drugi, który ma dać negatywny.
  • Odpowiedz
@comfyStefan: Może wytłumaczysz dlaczego jest debilem? Jak zobaczyłem wpis @ReprezentujeJP: to w sumie też nie wiedziałem do czego są te cuda ze screena, a autor nie zamieścił żadnej informacji na ten temat. Na wykopie mimo wszystko, nie każdy jest ekspertem od wszystkiego. Więc skoro już wyzywasz od debili, to powiedz chociaż czemu.
  • Odpowiedz
@MarMac: Jako, że nikt nie wrzucił info o co w sumie z tym chodzi, to tutaj masz ulotkę z tych testów:
https://www.who.int/diagnostics_laboratory/eual/eul_0564_032_00_panbi_covid19_ag_rapid_test_device.pdf
Przejdź do sekcji "Quality control", tam jest opisany proces badania jakości (czy testy działają poprawnie, lub gdy jest nowa osoba testująca i musi się nauczyć obsługi).
"Positive control" i "Negative control" służą jako oddczyniki (? tego nie wiem do końca) aby uzyskać dany rezultat.
  • Odpowiedz
@Mustafek: bo laikiem to jestem ja. robilem doktorat z onkologii i to nie immunozaleznej wiec tylko powiezchownie wiem jaki taki test dziala. ale mimo mojego laicyzmu moge sobie wyguglac sklad zestawu testowego i procedure jego uzycia. ty jestes debilem bo nawet tego nie potrafisz. debilu


@comfyStefan: Przepraszam. Nie wiedziałem, że jesteś doktorem, wiadomo tytuł jest - więc można swobodnie wyzywać innych od debili.
  • Odpowiedz
@Mustafek: no nie tak do konca swobodnie. sa w koncu jakies zasady. np p0lakow sie z reguly nie wyzywa od debili bo to sie rozumie samo przez sie i dzentelmen nie musi tego podkreslac. czuj sie wiec wyrozniony.
  • Odpowiedz
@comfyStefan: a ja robiłem (bez wchodzenia w szczegóły) klasę specjalisty wojsk łączności i informatyki więc w ogóle nie znam się na testach medycznych. I wybacz, że ośmieliłem się zapytać o coś kompletnie nie z mojej dziedziny.
Z ciekawości wygooglałem ten test i na pierwszej stronie znalazłem jedynie skład zestawu testowego, co gówno mi dało. Ciekawe ile stron musiałbym odwiedzić zanim znalazłbym odpowiedź na moje pytanie. Części wiedzy specjalistycznej nie znajdziesz w internecie szybko, ale w sumie skąd mógł to wiedzieć tak oświecony człowiek jak ty?
Przykładowo wątpię byś znalazł informacje nt. najlepszego sposobu poprowadzenia kabla pkl przez czołgówkę.
Albo informacje czy podpory kablowe będące na wyposażeniu wwk10-c na Starze 944 można łączyć.
Tudzież jaka jest procedura nadawania numerów CA MON na ćwiczenia poligonowe i do jakich instytucji (osób) należy się zgłaszać by w ogole podpiąć kabel w skrzynkę.
A może wiesz jak w trakcie musztry traktować kbs Beryl z kolbą teleskopową. Podpowiem, że opcje są dwie - jak z kolbą rozkładaną lub jak ze
  • Odpowiedz
@comfyStefan: kwicz, kwicz. Świadczy to tylko o twoim dzbaniarstwie. Mam nadzieje tylko, że wielki pan doktor nigdy nie będzie miał studentów medycyny, bo świetnie wyuczysz przyszłe kadry.
  • Odpowiedz
@MarMac: masz rację ale to jak się wyrazìles jest żałosne xD waliles sobie konia popisujac się swoja wiedza? Bo dwa przykłady oczywiscie nie wystarcza trzeba podac 4 żeby się popisac jakim ty jesteś platkiem sniegu o SPECJALISTYCZNEJ wiedzy xD
  • Odpowiedz
Jako, że nikt nie wrzucił info o co w sumie z tym chodzi, to tutaj masz ulotkę z tych testów:

https://www.who.int/diagnostics_laboratory/eual/eul_0564_032_00_panbi_covid19_ag_rapid_test_device.pdf

Przejdź do sekcji "Quality control", tam jest opisany proces badania jakości (czy testy działają poprawnie, lub gdy jest nowa osoba testująca i musi się nauczyć obsługi).

"Positive control" i "Negative control" służą jako oddczyniki (? tego nie wiem do końca) aby uzyskać dany rezultat.


@Mustafek: jako że są to
  • Odpowiedz
Wystarczyło spojrzeć na to jak napisała słowo „pandemia” i mamy proporcjonalny wynik debilizmu do użytego tutaj sformułowania. Że takie debile mają jakiekolwiek prawa to jest nie do pomyślenia.
  • Odpowiedz