Wpis z mikrobloga

Przejrzałem tag ale nie znalazłem nic póki co, więc pozwolę sobię zapytać.

Wiem, że literatury na rynku nie brakuje ale jesteście w stanie przypomnieć sobie / polecić wartościowe książki/artykuły nt podstaw inwestowania na giełdzie (głównie chodzi mi o wybieranie spółek, oszacowanie ich realnej wartości no i realnie podejmowanie decyzji nt inwestycji / odpuszczenia spółki).

Mogę liczyć na jakieś porady?
#gielda
  • 9
@michael93pl: at i te wszystkie wskazniki mozesz sobie w dupę włożyć bo giełda to ludzkie odruchy i manipulacje funduszy i zaden wskaznik nie powstrzyma spadku jak jest panika ani go nie zablokuje jezeli jest hajp czy tam jak fundusz bedzie dumpował
@Czachaaa: niby tak, ale jak znasz wartość spółki, to nie przejmujesz się tak bardzo kursem, skoro wiesz, że w dłuższej perspektywie da zarobić, jak ktoś spekuluje, to tak - wskaźniki są bezwartościowe. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@michael93pl: Inteligentny Inwestor
@Falque: dzięki, o to mi chodziło, "znać wartość spółki" to coś, co wedlug mnie jest podstawą inwestowania i na pewno po czasie człowiek podejmuje decyzje lepiej, mając po prostu odpowiednie doświadczenie w tej kwestii, jednak trochę teorii na pewno się przyda, dzięki, spojrzę na te pozycję
@michael93pl: Nie kupuj żadnych książek od giełdowych guru, bo oni tylko przepisują podręczniki akademickie, a potem doklejają własną mordę na okładkę i wołają za to 2k PLN. Potem lansują się na milionerów inwestorów, choć sami dorobili się żerując na naiwniakach, którym wciskają kit o łatwym i szybkim bogactwie. O absolutnych podstawach inwestowania poczytasz nawet na stronach domów maklerskich (BOŚ, ING, itd.) w sekcjach edukacja. Tam jest wszystko napisane. Ogarnij typy zleceń
  • 4
@2047 dzięki wielkie, spotkałem się z sekcjami edukacja w bankach właśnie, chce przerobić od jutro jako podstawy. Zupełnie zielony "nie jestem" bo kiedyś chwilę studiowałem i przymierzałem się do giełdy za dzieciaka ale nigdy się nie odważyłem.
Co do zarządzania ryzykiem i kapitałem akurat tutaj sobie na pewno poradzę, grałem i utrzymywałem się z pokera, także takie zagadnienia mam ogarnięte.
Co do czytania sprawozdań finansowych, bardzo dobra rada, nigdy tego nie robiłem
@michael93pl: Sprawozdania są ważne, bo nie tylko zobaczysz tam kondycję spółki ale analizując przepływy i stan gotówki oszacujesz czy możesz w tym roku liczyć na jakąś dywidendę. Dowiesz się też jak działa biznes i potem możesz sam obserwować np. jak kształtują się ceny surowców, czy kursy walut sprzyjają przychodom z eksportu itd., mieć swoje prognozy zanim pojawi się kolejny raport.
Giełda jest bardziej obiecująca niż obecne lokaty i inwestycja w spółki
  • 1
@2047 Celuje w start z 20 000 zł żeby rozkręcić się i nauczyć inwestujac część pieniędzy w kilka dobrze przeanalizowane przeze mnie spółki i robić to długoterminowo, jakio kolejne źródło zysku, reszta pieniędzy idzie w inne mieszkanie + poduszkę finansowa, która jest nie do ruszenia, kasa na giełdzie to dla mnie pieniądze przegrane na start i tak je traktuje, jednak chce to zrobić jak najbardziej profesjonalnie potrafię, stąd też pytanie.
Na pewno