Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór, zapraszam na koncert ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie to ja nie umiem grać, kiedyś kupiłem pianino i tak sobie stało... dzisiaj coś mnie naszło i odkurzyłem pioruna. Jakieś proste melodie, kilka nut, mała praca obydwu rąk bo synchronizacja mocno kuleje... ale jest przyjemnie.

Udało mi się podłączyć je do maca i w GarageBand mnie oczarował ilością brzmień pianin, fortepianów, a zwłaszcza syntezatorów i muzyki elektronicznej. Eeeeeech, chciałbym umieć grać tak naprawdę naprawdę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pianino #muzyka #swieta #swiatecznywieczor
seeksoul - Dobry wieczór, zapraszam na koncert ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie to ja nie um...

źródło: comment_16089267104cA67AnxRB8owuzJYdZO4p.jpg

Pobierz
  • 25
@Megawonsz_dziewienc: kupione mam jakieś książki-samouczki i po prostu sobie leciałem po kolei kawałki

szkoła muzyczna to moje marzenie, ale nie ma nic takiego w mojej okolicy dla dorosłych, prędzej bym poszukał może jakiegoś nauczyciela, ale nie mam kompletnie rozeznania, a nawet zapytać się nie ma kogo
@seeksoul: z rzeczy ważnych, jak nie masz nauczyciela, to wygooglaj prawidłową postawę / ułożenie palców i zwracaj na to uwagę

już teraz cały czas graj z metronomem

licz sobie "raz, dwa, trzy, cztery" albo "raz i dwa i trzy i cztery i", jeśli jakaś nuta będzie wypadać pomiędzy liczbami, żeby już teraz załapać liczenie plus metronom

staraj się nie patrzeć na ręce, tyko stawiaj palce według odległości między nutami

I pamiętaj,
@seeksoul: Za mocno wciskasz klawisze przez co nie ma płynności tylko jest jeb jeb jeb du du du jeb jeb jeb, wiesz co mam na myśli? Zobacz na yt, jak graja to palce po klawiszach im wręcz pływają. Absolutnie nie jestem nikim kto umie na tym grać, moja wiedza jest czysto teoretyczna i „z tego co zaobserwowałem”
@seeksoul: no właśnie, zwróć uwagę jak napięty jest mały palec, wyprężony jak struna. To oznacza, że wszystkie mięśnie przedramion masz tak spięte, w efekcie szarpiesz ścięgna. Skończy się zapaleniem ścięgien albo nawet zespołem cieśni nadgarstka i operacją, jak będziesz tak grał parę godzin dziennie.

Zagraj to nawet 5 razy wolniej, ale na całkowitym luzie. Wciskaj klawisz tylko tak silnie, jak to koniecznie i nie dociskaj potem, skupiaj się na tym.

I
@seeksoul: Ta, wyglada to jakbyś nie miał jeszcze obycia ;D
Spróbuj delikatniej naciskać klawisze i pozwolic żeby lżej się wciskały, to powinno złagodzić dźwięk poszczególnych nut. O właśnie!!! Jest taka superowa strona, na której czesto sobie brzdekam (na klawiaturze PC) www.virtualpiano.net możesz podpiąć piano i grać, metronom i inne #!$%@? możesz ustawić itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tomtom666: @Megawonsz_dziewienc: okej, dzięki za podpowiedzi, spróbuję nad tym popracować :)
no obycia nie mam bo mówię, wyciągnąłem instrument z szafy po jakimś 1,5 roku przerwy, także technika wiadomo, jest na poziomie "amator".

obejrzę tego gościa z jutuba, może się czegoś dowiem nowego :) a do grania na kompie mam już GarageBand z metronomem i efektami ( ͡° ͜ʖ ͡°)