Wpis z mikrobloga

#doom #classicdoom #retrogaming
Przeszedłem ostatnio w ten sposób dooma 2. Odkąd gram bez save'ów odkryłem tę grę na nowo. Najpierw przeszedłem normalnie na UV, potem UV pistol start i teraz jeszcze z fast monsters. Plutonię też zrobiłem UV pistol start, ale z szybkimi potworami już by była chyba za ciężka.
Najwięcej kłopotów miałem z mapą 8 i 23. Mam zapisane ile razy powtarzałem dany poziom.
Teraz by się przydał jakiś fajny PWAD z trudnością pomiędzy plutonią, a sunlustem, który był dla mnie za trudny do ukończenia w ten sposób.
  • 13
@paramite:

NM to poziom dla speedrunnerów.

Inaczej też za bardzo się nie da xD

Pamiętaj też, że ci goście jak ZeroMaster, zanim przeszli poziomy niemożliwe do przejścia na NM, najpierw byli mistrzami UV.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@push3k-pro: jak chcesz pwada który jest trudniejszy od plutonii, ale prostszy od sunlusta, to polecam going down. Wad z bardzo fajnyn motywem jeżdżenia windą między piętrami i bardzo fajnymi pomysłami. Tylko zaopatrz się w boom compatible sorce porta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@push3k-pro: zrobiłem kiedyś na ten temat poradnik. Serdecznie polecam się zapoznać, gdyż dzięki niemu dowiesz się wiele o tym jak zaopatrywać się w wady i jak je odpalać: https://youtu.be/OIIh5DgCbKk
W skrócie, jeśli grasz na wersji wanilla z dosa, to większość pwadów ci nie pójdzie, ale jeśli grasz na gzdoomie to odpalisz większość wadów, łącznie z takimi określanymi jako limit removing, MBF, Boom i Zdoom compatible.
@ZenoChame: Going Down pokonane na UV max, pistol start, bez sejwów oczywiście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pierwszych kilka map trochę nudne ale potem robi się lepiej, zwłaszcza mapy 12, 18, 20, 28 fajnie się przechodziło.
Najwięcej razy padłem na 25 mapie (41 razy), ale miałem zły dzień, najtrudniejsza chyba 28 (31 razy) tutaj musiałem się mocno skupić i successful run mocno fartowny. Sekrety w sam raz, tylko