Wpis z mikrobloga

Dobry sposób obliczania fee?
Wchodzę na
https://jochen-hoenicke.de/queue/#0,2h
na wykres mempool size in MB
po lewej stronie naciskam 10-12
najeżdżam myszką na sam koniec po prawej
i wybieram taką opłatę, by mieściła się poniżej 1MB
Tylko szybko się to zmienia, więc najlepiej od razu przed wysłaniem.
Teraz tak zrobiłem i mimo niskiego fee po 5 minutach miałem jedno potwierdzenie.
#bitcoin
zonbat - Dobry sposób obliczania fee?
Wchodzę na
https://jochen-hoenicke.de/queue/#...

źródło: comment_1608880601wjqfbUFuTsWb2y4S40T7xn.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@zonbat: nie ma złotego środka. Niedawno patrzyłem na mempool.space tx to 30 sat/vB. W poprzednich blokach wpadały po średnio 20 i mniej. Następne wpadające bloki to 3-10 sat więc tanio ale zastanowiłem się chwilę i pomyślałem że przecież latają średnio po 125 sat/vB więc w każdej chwili może podskoczyć a ja chcę żeby ta tx naprawdę wpadła szybko, do tego giełda potrzebuje 3 potwierdzeń i ustawiłem 130 sat/vB a tx
  • Odpowiedz
Tylko szybko się to zmienia, więc najlepiej od razu przed wysłaniem.


@zonbat: jeśli zależy ci na bardzo szybkiej tx to trzeba ogólnie na to patrzeć po ile były tx w poprzednich dniach, ile jest tx niepotwierdzonych i wyciągać średnią najwyższą z kilku dni wstecz. Jak się nie spieszy to ustawiasz 3-10 i kiedyś tam wpadnie. :)
  • Odpowiedz
@bitcoholic: @plaisant: @a38v: dzięki,
a jeszcze jedno pytanie: opłata jest tylko za pierwszy blok?
Tzn jak np po pierwszym bloku, jak już mam 1 potwierdzenie, to kolejne potwierdzenia będą w kolejnych blokach nawet jeżeli w międzyczasie mempool się zapcha to już to że dałem niskie fee nie będzie się liczyło?
  • Odpowiedz
to już to że dałem niskie fee nie będzie się liczyło


@zonbat: jak już wpadnie to nie
Zobacz tu. Ustawiłbym teraz 15 sat/vB i prawdopodobnie szybko by wpadło. Mało tx w mempoolu. Poprzednie bloki co prawda 54, 83, 119 ale zawierały też tx z bardzo niskimi opłatami. Patrzysz po drugiej stronie, masz blok 2, 3, 4 opłata 5 sat vB to można by zaryzykować i dać te 10-15 i przejdzie
plaisant - > to już to że dałem niskie fee nie będzie się liczyło

@zonbat: jak już...

źródło: comment_1608888200lbbbhdvP4SVnOOGGO75pNw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@plaisant: To jest podobnie jak z wyliczeniami z whattomine "ile twoja koparka ukopie w 24h/tydzień/miesiąc/" Jak bardzo wiarygodne są te wyliczenia? Na 10 minut do przodu są bardzo wiarygodne. Na 24h do przodu może się sprawdzi a może nie. Na miesiąc w przód to już loteria a ludzie na rok w przód obliczają i tylko na podstawie tego inwestują dzisiaj w koparki bo dzisiaj kalkulator wyliczył że w rok zarobią
  • Odpowiedz
@zonbat: płaci się za dołączenie transakcji do bloku, jeśli raz transakcja została zatwierdzona to zostaje w blockchainie na zawsze, chyba że łańcuch zostanie odrzucony - dlatego należy poczekać kilka kolejnych potwierdzeń żeby mieć pewność że zatwierdzona została w najdłuższym łańcuchu
  • Odpowiedz