Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#ps5
Po dwóch godzinach z przerwami spędzonymi z ps5 mogę napisać kilka słów o konsoli xD będzie chaotycznie, jestem 24h na nogach i po nocnej zmianie.

Na końcu o wentylatorze.
Dostawa z #rtveuroagd ekspresowa.

Pierwsze wrażenie i design miło mnie zaskoczył. Konsolka wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach, a jej rozpakowanie, założenie podstawy i uruchomienie to czysta przyjemność.
Podczas pierwszej konfiguracji w między czasie możemy sobie zainstalować jakaś grę z płyty (ja nie zainstalowałem, bo włożyłem odwrotnie płytę xD)

Ogólnie sama konfiguracja to też czysta przyjemność, tylko zirytowala mnie jedna rzecz, ale być może wystąpiła tylko u mnie. Podczas łączenia z WiFi nie było do wyboru dostępnych sieci WiFi tylko musiałem ssid wpisywać ręcznie. Na końcu aktualizacja oprogramowania konsoli (ponad 800mb) i pada. I viola!
O padzie nie ma co pisać, bo to trzeba poczuć :)
System chodzi szybko i płynnie, ale jak dla mnie jest za mało opcji do przestawiania. Najbardziej mi brak jest ograniczenia prędkości pobierania. Ci co mają światłowody tego nie odczują, ale ja mając 10mb miedziaka podczas pobierania gry jestem skazany na irytacje podczas korzystania z internetów. Uruchamianie gier itp działa błyskawicznie.

Najlepsze jest to, że podczas pierwszego uruchomienia zamiast obserwować co się dzieje na ekranie zacząłem nasłuchiwać czy przypadkiem plejka za głośno nie pracuje.
Z obserwacji słuchowych :) wynika to, że mam wentylator typu B (17 łopatek), czyli ten głośniejszy.
A dźwięk wydaje taki
https://youtu.be/sKpBXZcb6tI

Podczas grania tak bardzo nie przeszkadza, ale podczas ciszy dźwięk jest irytujący.

Jest kilka sposobów na ten wentykator:
-olać temat i cieszyć się grą
-odesłać na gwarancję
-wymienić na wentylator typu A(23 łopatki) lub C(taki jak na filmie od sony)
-lub podłożyć oringi pod srubki przykręcające wentylator tak jak pod tym linkiem
https://www.reddit.com/r/PS5/comments/jy9sxa/how_to_reduce_rattlingvibrations/?utm_source=share&utm_medium=mweb

Teoretycznie jakby wykręcić wentyl nie uszkadzając śrubek i nie odłączając wentyla, podłożyć origni to gwarancja powinna zostać zachowana.

Ktoś może ma podobny problem z wentylatorem z dostawy z euro?
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@junoreactor ja po otwarciu konsoli dopiero zwróciłem uwagę na cewki po odpaleniu gry (cewki zaczynają być słyszalne dopiero w grze, w menu jest cisza).

Wentylator to masz koszmar, u mnie nie ma nic podobnego. Natomiast są słyszalne cewki, ale z odległości około 10cm. Później cisza.

Zgłaszałem sprawę do PlayStation, zaproponowali wymianę albo naprawę. W okresie świątecznym tego napewno nie zrobię bo właśnie po to kupiłem PS5 zeby pograć, natomiast w styczniu
  • Odpowiedz
  • 0
@junoreactor też mam tak głośny wentylator. Dostawa z ME z początku grudnia. Podczas grania nie przeszkadza ale w ciszy trochę irytuje. Mam cichy dom na wsi i u mnie drobny dźwięk jest dobrze słyszalny.

Ps. Też źle wkładałem płytę :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gawix: wlansie nie wiem czy słychać cewki czy nie. @mlnrz: najbardziej irytuje jak jest w stanie czuwania, bo w pokoju jest bloga cisza a tu takie rzeczy. No nic gramy i czekamy
  • Odpowiedz
Też muszę mieč wersję wentylatora B ale to jak mikrofon nagrywa a jak jest w realu to kolosalna bo tak naprawdę grając mając dźwięk tego nie słychać

Ale i tak nie wiem o co chodzi z cewkami, tego chyba nie mam
  • Odpowiedz