Wpis z mikrobloga

`23
#nothingbutdreampopdecember #godelpoleca #muzyka #dreampop

Sweet Trip - Milk

playlista - nothing but dream pop december - edycja 2020

z racji że jutro czeka nas światowy dzień błędnego określania pierwszej pojawiającej się na niebie gwiazdki, przydałoby się trochę księżycowego folku do poduszki, który wprowadzi nas w odpowiedni nastrój.

generalnie bardzo lubię gdy nieco mniej znany zespół, nagrywa utwór brzmiący jak wyciągnięty z repertuaru tego nieco bardziej znanego, dodatkowo robiąc to o co najmniej poziom wyżej. w tym przypadku - Sweet Trip nagrali najlepszy numer Mazzy Star, którego oni sami nie wydali.
oczywistym upgradem względem numerów, którym głosu użyczała enigmatyczna pani Sandoval, jest brak strachu przed elektronicznymi polepszaczami. "polepszacze" to może złe słowo, bo same kompozycje broniłyby się również, gdyby zostawić je w całkiem dziewiczym stanie, z równie zjawiskowym głosem Valerie Reyes i asystującą jej akustyczną kołysnaką.
jednak sięganie po te świetliste sztuczki, mające za zadanie rozświetlać zaciemnione strony tej niespiesznie lewitującej ballady, wyrywają folkową tradycję ponad horyzont, cumując z nią po tej stronie księżyca, której akurat nie możemy zobaczyć.

i jak to mówią młodsi ode mnie (kupienie bluzy z Cowboyem Bebopem niestety nie odejmuje mi lat, tylko co najwyżej dodaje śmieszności) - dupnij se to Mleczko krówko. nie martw się, że nie tolerujesz laktozy, bo wziąłem akurat to bez.
mówisz, że chciałeś się napić czekoladowego? nie martw się, bier te słomkę do aromatyzowania z kuleczkami czekoladowymi.
miało być ciepłe? dobra, wrzucam do mikrofali, zaraz będzie gotowe, dla ciebie wszystko...
KurtGodel - `23
#nothingbutdreampopdecember #godelpoleca #muzyka #dreampop

Sweet ...
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KurtGodel: ostatnio trochę wyszli z szafy i zaczęli udzielać wywiadów, udzielają się w social mediach, parę dni temu mieli nawet wywiad na rateyourmusic

w większości źródeł jest Valerie Cooper, ale na rymie właśnie jest Valerie Cooper [Valerie Reyes], więc nie wiem już jak to jest