Wpis z mikrobloga

@Hyrieus nikt normalny tego nie sugeruje że jest inaczej. Jestem rodzicem ale mogę sobie wyobrazić że ktoś po prostu nie chce mieć dzieci i nikomu nie mam tego za zle. Niech każdy żyje po swojemu i w taki sposób, aby być szczęśliwym.
  • Odpowiedz
@Hyrieus: Ojezu jak zgniłem.

Dzisiaj moi starzy wezwali do domju brata, który robi "kariere" w big4. Brateł przyjechał swoim SUVem Volvo i wlazł do domu. W domu siedzieli starzy, siostra, jej Seba i ich guwniak. Siostra płacz no i brat pyta po #!$%@? go w tygodniu ściągają do domu. Stary Janusz zaczyna opowieść, żę młody guwniak jest prawie ślepy i trzeba operacje a NFZ nie pokryje w terminie i za oko
  • Odpowiedz
@ProjektGdansk: bo ludzie są samolubni (CHCĄ mieć dzieci) i dostają za to nahrody od mózgu w postaci hormonów, dodatkowo są romantykami i kierują się swoim ego i potrzebami opieki i mentorstwa. Dodatkowo mamy silnie pronatalistyczne społeczeństwo, cud narodzin i świętość rodziców to niedyskutowalne sacrum.

A antynataliści nie "nie chcą" mieć dzieci. Uważają robienie więcej ludzi za złe i niemoralne. Może się nawet zdarzyć że antynatista lubi dzieci i czuje potrzebe mieć
  • Odpowiedz
  • 1
@Hyrieus wszystko jest spoko, nie każdy chce, lubi mieć dzieci, tłumaczenia dlaczego tak uważacie a nie inaczej też są ciekawe, ale NIENAWIDZĘ tej Waszej pogardy dla tych co jednak świadomie się na nie decydują.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@jonzi: jakos mam wrażenie ze wg szanownego grona nie mozna sie świadomie zdecydować bo jeśli ktoś jest naprawdę swiadomy to jedyna słuszna decyzja jest zeby dzieci nie robić (bo to zlo). Ale może się myle i mnie poprawia.
  • Odpowiedz
@Hyrieus: nie ma chyba bardziej szkodliwej ideologii niż antynatalizm. Przypominam, że niziny społeczne oraz niżej rozwinięte kultury mają w dupie Twój antynatalizm i mnożą się na potęgę jeszcze bardziej powiększając dysproporcje pomiędzy nieoświeconą masą, a wąską grupą inteligencji.
Całe szczęście, że ta ideologia to taka egzotyczna ciekawostka, bo gdyby była bardziej popularna, to byśmy zmierzali wprost w epokę nowych ciemnych wieków.
  • Odpowiedz