Wpis z mikrobloga

Miraski, pomocy bo #!$%@?. Zachciało mi się remontu przed świetami. Zdjąłem obudowę gniazdka żeby odmalować i potem mi do środka wpadła farba :/ #!$%@? bezpieczniki i całe gniazdko w srodku było uwalone farbą.

Ja geniusz uznałem ze wywalę to gniazdko i kabel zaizoluje a potem bede się martwił kiedy indziej.

No ale teraz nie mam prądu w żadnym ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czy w takim razie te gniazdka są spięte przelotowo? (Takie cos znalazłem na elektrodzie i rzeczywiście kabel wychodzi z jednej a wchodzi w drugiej stronie). Czy wystarczy jak połączę ze sobą te kable ze zdjęcia? Czy jak będą spięte kostką albo sama izolacja to będzie ok czy trzeba lutować?

#elektryka #zrobtosam #kiciochpyta #pomocy #budownictwo
Buntro - Miraski, pomocy bo #!$%@?. Zachciało mi się remontu przed świetami. Zdjąłem ...

źródło: comment_1608734231wnKqRhfTZIWVKGNYIW3OHG.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
@Buntro: na brązowym masz fazę (pewnie), niebieski neutralny i ziemia zółtozielony. Możliwe że tak jak opisałeś, musisz zainstalować gniazdko aby w pozostałych mieć prąd. Koniecznie skręć je kolorami brązowy/czarny (faza), niebieskie i zoltozielone
  • Odpowiedz
@Buntro: Jakbyś miał trójkę dzieci to każdy łapie po końcówce i jest prąd w gniazdku jak masz dwójkę to możesz olać uziemienie. Jak nie masz dzieci to połącz wg kolorów
  • Odpowiedz