Wpis z mikrobloga

@Lipathor: mi tam sie podoba podejscie UK.
Wielka UE oferuje nizsza cene za szczepionki.
A UK odpowiada walcie sie z takimi przyslugami, stac nas. ¯\_(ツ)_/¯

Teraz tylko chodzi o brexit i kto kogo przetrzyma w negocjacjach.
  • Odpowiedz
The UK is paying $37 per dose of the Moderna vaccine. The EU is paying $18 per dose. Both buyers ordered 40m doses. The EU offered the UK to join its buying consortium, but the UK turned them down. This is the team negotiating Brexit terms of trade.


@Lipathor: ile szczepionek będzie mieć UK a ile EU?
  • Odpowiedz
@limakslimak2016: przecież napisałem, że EU będzie mieć szczepionki dla 10% populacji, a UK dzięki osobnej transakcji dla 40% swoich obywateli. Czego nie rozumiesz? Jaki nacjonalizm? Po prostu dbają o swoich obywateli...
  • Odpowiedz
@Lipathor Ale dzbany xD Oni chyba zapomnieli, że nie są już światowym mocarstwem o powierzchni 1/4 świata, tylko wysepką w zachodniej Europie, którą każdy coraz mniej lubi
  • Odpowiedz
@patrol798: dokladnie - zapomniales, ze to dopiero pierwsza dawka, wiwc w sumie nikt nie jest zaszczepiony.

Dlatego eu wzielo dla 10% i za jakis czas dokupia znowu za pol ceny.
  • Odpowiedz
@Voltix: Dokładnie, ale zapominasz że wtedy w UK wszyscy prawie będą zaszczepieni. W Polsce 4 mln ludzi dostanie szczepionkę, starsi, pracownicy opieki zdrowotnej, czyli nic się nie zmieni jeśli chodzi o ograniczenia. Ale przynajmniej polowe ceny za szczepionkę zapłacili, ch*j z gospodarką i ludźmi
  • Odpowiedz
Dokładnie, nic dodać nic ująć. A w UK już 500 tys osób w tydzień zaszczepione


@patrol798: i przy tym tempie szczepienia całość populacji jedną dawką zaszczepią w dwa i pół roku. Zaiste, jest się czym chwalić.
  • Odpowiedz
@Jakis_ja: przecież dopiero zaczęli szczepić i nie szczepią każdego tylko osoby powyżej 85 roku życia i pracowników NHS. Z czym się mają spieszyć. Po drugie czekają na szczepionki i dostają je w partiach bo niedawno je zatwierdzili. W tym tygodniu już maja dostać 500 tys. Wszystkich w ciągu miesiąca chciałbyś żeby zaszczepili? Kurva, ale ludźmi jest łatwo manipulować... myślenie nie boli...
  • Odpowiedz
@patrol798: Piszesz, że "mądrość" anglików polega na zakupie prawie całej partii szczepionek "na raz". Podczas, gdy sam proces szczepienia zajmie im zapewne grubo ponad rok. To jak z tymi manipulacjami i myśleniem? Nie boli powiadasz....
  • Odpowiedz
Piszesz, że "mądrość" anglików polega na zakupie prawie całej partii szczepionek "na raz".


@Jakis_ja: gdzie tak napisałem?

To jak z tymi manipulacjami i myśleniem? Nie boli powiadasz....


@Jakis_ja: tak jak manipulujesz moimi wypowiedziami, powyżej jest przykład :) Poza tym naprawdę uważasz, że zamówili 40 mln. szczepionek i właśnie w tej chwili gdzieś na magazynie ładują 40 milionów szczepionek do UK by już jutro je dostarczyć? Czytaj ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz