Wpis z mikrobloga

Może ktoś obeznany wytłumaczyć sytuację z prawami poboru na 4mass?
Rozumiem że to odcięcie po nabyciu praw poboru już nastąpiło i obecnie mam przyznane prawa poboru (to normalne że po tym odcięciu kurs poszybował do góry jak szalony?), którymi będę mógł dysponować od jutra (przez 3 tygodnie jest termin zapisów podstawowych) - i albo sprzedać PP, albo kupić akcje nowej emisji (jaki jest stosunek praw poboru do nowych akcji?)
#gielda #4mass
  • 9
@kibiklops: w sumie wszystko dobrze napisałeś. Co do tego wzrostu 30% no to po prostu ludzie nie zorientowali się że te akcje nie są już tyle warte, ja nawet nie wiedziałem że będzie emisja i od razu jak się dowiedziałem to sprzedałem (wyszedłem w miarę na 0 + teraz mam prawa poboru).
@DubKidz: Czyli jak sprzedałem po 0,40 akcje jak była ta jazda do góry po odcięciu to jutro będę mógł sprzedać posiadane prawa poboru za 10 groszy, czy kurs PP będzie szalał i sprzedam za tyle ile ktoś będzie za to chciał dać?
@kibiklops: tego w sumie nie wiem, ale PP chyba są notowane tak jak normalnie akcje. Trochę bez sensu byłoby sprzedawać je po 10 groszy, kiedy kurs akcji jest 30, bo to strata połowy wartości.
@DubKidz: PP są notowane oddzielnym kursem bez widełek chyba. PP nabyłeś automatycznie jako aukcjonariusz za 10 groszy, co spowodowało odcięciu kursu o taką kwotę, ale wrócił on bardzo szybko na normalny poziom więc można powiedzieć że PP były za darmo jak ktoś w porę sprzedał (w każdym razie tak to rozumuję).
@takupatamta: bo efektywnie w pewnym momencie był wzrost ~50% który był zupełnie nienaturalny i najprawdopodobniej wynikał z braku wiedzy części inwestorów że akcje są o wiele mniej warte ze względu na rozwodnienie. W praktyce dostałem PP za darmo
@DubKidz: Od jutra (chyba) trzeba zdecydować co z tymi PP zrobić - albo sprzedać, albo kupić akcje nowej emisji (nie wiem tylko jaki jest stosunek PP do ilości akcji). Jak nic nie zrobisz z PP to tracisz pieniądze za które je nabyłeś z automatu.