Wpis z mikrobloga

Ja przepraszam za bezczelne pytanie ale...czy ktoś z was cieszy się,z tego że stracił pracę i teraz będzie sobie jajami do góry leżał pobierajac postojowe przez 3 miesiące? Czy wielu jest takich,którzy mogliby znaleźć inną pracę ale wolą siedzieć w domu i brać hajs?
#postojowe
  • 14
  • Odpowiedz
Dla gastro nie ma postojowego, tylko dopłaty do wynagrodzeń, gdzie większość została wywalona na zbity ryj. Ja inną pracę znalazłem, ale zarabiam prawię połowę mniej, reszta znajomych nie miała takiego farta. Poprzedniego postojowego też nie zobaczyłem. Delikatnie to ujmując jestem wkruwiony w opór.
  • Odpowiedz
Ale ogólnie z tym kolejnym postojowym to jest jakaś ściema.Żeby je dostać trzeba było być zatrudnionym na umowę zlecenie PRZED 1 kwietnia 2020.Czyli jedyny warunek żeby dostać jakiś hajs to praca u jednego i tego samego zelceniodawcy,która nie doszła do skutku/umowa została rozwiązana.Ponadto nie rozumiem jednej rzeczy.Żeby otrzymać klejne postojowe trzeba podpisać oświadczenie ,że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie.No ale jak ktoś wziął postojowe,potem szef go zawołał na
  • Odpowiedz
@BEZDOMNY_DZIAD: no według prawa i logiki uległa poprawie.Np w październiku knajpa była zamknięta,nic nie zarobiłeś i wziąłeś postojowe.W listopadzie szef kazał ci przyjść na dwa dni bo udało mu się sprzedać 4 schabowe na wynos i zarobiłeś 200 zł.Starasz się o kolejne postojowe ale przecież twoja sytuacja uległa poprawie w stosunku do października bo zarobiłeś za listopad te gówniane 200 zł.Czyż nie?
  • Odpowiedz