Wpis z mikrobloga

Co myślicie o impregnacji tapicerki w fabrycznie nowym aucie? Warto wydać te kilka stów, choćby tylko dla spokoju ducha, czy to raczej kompletny pic na wodę? Na co ewentualnie zwracać uwagę?
Wnętrze auta to jasna tapicerka skórzano-materiałowa (skórzana z perforacją - skóra naturalna i syntetyczna) w kolorze szarym. Niektórzy twierdzą, że jasna tapicerka bez impregnacji może się odbarwić nawet od jeansów.
W samochodzie będzie jeździł kaszojad lvl 3, więc spore istnieje ryzyko zabrudzenia.

#detailing #samochody #motoryzacja
  • 10
@tmkg: i tak się ta impregnacja wyciera więc zapewne trzeba będzie ją ponawiać - ja słyszałem o opinii, że jednak skóra to wymaga naturalnych kosmetyków a wszystkie powłoki potrafią ją tylko rozwalić - widziałem wytarcie od jeansów właśnie poprzez impregnacje powłoką, ale co człowiek to opinia ¯\_(ツ)_/¯
@Christoph777: nom, i znajduje tam same artykuły o tym, żeby tego nie robić? dobra, nie chce mi się już kopać z idiotą - rozumiem, że skóra na ciele człowieka, jest dokładnie taka sama jak zwierzęca, do tego była garbowana, obrabiania mechanicznie, a następnie traktowana duża ilością chemikaliów w celu uzyskania innego koloru niż skóra zwierzaka z którego pochodzi, idąc dalej tym tokiem - szare mydło nie powinno jej zaszkodzić?
@tmkg: tak warto, zasada jak dbasz tak masz sprawdza się tutaj idealnie.

Odbarwianie:
To nie jest kwestia skóry, tylko materiału z którego zrobione są spodnie.

Impregnacja:
Im częściej tym lepiej - nowa skórę chorni przede wysychaniem, natomiast starą próbujemy ożywić. Dobrze zaimpregnowana skóra jest łatwa w czyszczeniu (nie mówię już o zapachu czy miękkości)

Skóry w nowych Volo i Mazdach to totalna tragedia. Było kilku klientów z przebiegami 6-10k kilometrów i