Wpis z mikrobloga

@Drakii: Powtórzę to jeszcze #!$%@? jeszcze raz ale mam nadzieję, że ostatni
Model homo oeconomicus kiepsko modeluje decyzje człowieka, bo uwaga plot twist człowiek jest cholernie nieracjonalny.
Powiedz mi ziomuś kiedy ostatnio rysowałeś sobie sieć bayesa by racjonalnie wybrać srajtaśme w sklepie zamiast patrzeć się na ładny rysunek misia i szlaczek na listkach
@Drakii:
Ciekawe na jakiej podstawie oceniasz jakość. Srasz i podcierasz się w sklepie? I jak tę jakość opisujesz? Masz jakiś matematyczny model opisu struktury geometrycznej srajtaśmy i właściwości chemicznych skalaryzowanych do jednego wskaźnika uporządkowywalnego liniowo? Nie? No to mówimy o heurystykach poznawczych, nie o byciu racjonalnym xDD

Ale mniejsza o to.
Bardziej zastanawia mnie jedna rzecz:
Czy istnieje taki hipotetyczny dowód empiryczny, który mógłby cię przekonać, że luka rzeczywiście istnieje?
Czy
Czy istnieje taki hipotetyczny dowód empiryczny, który mógłby cię przekonać, że luka rzeczywiście istnieje?


@Emerkaes: skoro kobiety zarabiają mniej będąc tak samo produktywne, to gdzieś ta różnica musi się ukazywać

Myślę że do istnienia problematycznej luki przekonałoby mnie gdyby ktoś pokazał że średnio firmy zatrudniające procentowo więcej kobiet uzyskują wyższe dochody.

Mówię o problematycznej luce, bo chyba się zgodzimy że w różnicy plac między płciami nie ma problemu jeżeli kobiety po
skoro kobiety zarabiają mniej to dlaczego ich się nie zatrudnia jak można im zapłacić 20% mniej? Może jednak inne czynniki wpływają na to?


@steemm: mężczyźni giną w wypadkach w pracy 10 razy częściej niż kobiety. Kobiety może po prostu nie chcą wykonywać lepiej płatnych, acz niebezpiecznych zawodów?
Czy według Ciebie jeśli ktoś może zginąć w pracy ma zarabiać tyle samo co osoba w całkowicie bezpiecznej pracy biurowej?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Fan_Morawieckiego: ja uważam że to normalne że nawet na tym samym stanowisku może być różnica w płacy, przecież każdy inaczej negocjuje warunki i nawet były badania że mężczyźni zaczynają negocjacje od górnych widelek płacowych podczas gdy kobiety godzą się na to co jest oferowane z góry.