Wpis z mikrobloga

Jak wygląda "Nowa normalność" w Singapurze? (ok 5 zakzazen na dzien od miesięcy już!)
Polecam Wam poczytać:
Polka mieszkająca w Singapurze zachwala nową wspaniałą normalność
w propagandowym wywiadzie na onecie
. Jest wspaniale i BEZPIECZNIE.

Uwaga, WEF ( tak, to ci od Wielkiego resetu) przenosi szczyt zaplanowany w maju
z Davos właśnie do Singapuru i ustami przesa Borge Brende chwali Singapur oraz stawia za wzór postępowania z pandemią.

"Singapur odnosi sukcesy w walce z pandemią" - podkreślił Brende


A ten sukces wygląda tak: (fragmenty z wywiadu

Od ponad dwóch miesięcy dziennie przybywa zaledwie kilka przypadków

czujemy się naprawdę bezpiecznie

Za przykład mogę podać tu nowo utworzone stanowiska tzw. "Safe distanicing ambsassdors", którzy w miejscach publicznych, na przykład plażach, pilnują tego, by maski były założone, a odległość między grupami utrzymana.

Z niewyobrażalnie rozwiniętej technologii Singapur słynie nie od dziś i nie byłby sobą, gdyby nie wykorzystał tej zalety w dobie pandemii. Stąd już w trakcie lockdownu, zwanego tutaj "Circuit Breaker", jedną z wprowadzonych innowacji były roboty przemierzające niektóre parki i przypominające, jakie są zasady. Aplikacja pod nazwą "Trace Together", wymagająca skanowania kodów QR przy wejściu do większości miejsc w celu śledzenia zakażeń, jest już stałym elementem naszej codzienności.

wszyscy podróżujący do Singapuru, którzy muszą zostać poddani kwarantannie po przybyciu do kraju i odbywający ją poza wyznaczonym miejscem, będą musieli nosić na ręce urządzenie elektroniczne w celu monitoringu


restrykcje, są moim zdaniem wzorowe i powinny służyć za przykład innym krajom

noszenie maseczek w każdym miejscu (nawet na plaży czy basenie)

w większości miejsc wymagana jest rejestracja poprzez skanowanie kodów QR, która ułatwia ewentualne śledzenie zakażeń. Mierzenie temperatury traktujemy już jako automatyczny odruch, jako że odbywa się przy wejściu dosłownie wszędzie, nawet do własnego domu.

Wizyta na plaży w weekendy czy dni wolne wymaga rezerwacji online, której później jest przypisane jedno z oznaczonych na piasku miejsc, po uprzednim założeniu opaski na rękę.

sytuacja ta na tyle wdrożyła się w naszą codzienność, że do pewnych jej elementów zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Większość biznesów i placówek działa i jest otwarta, niektóre nawet cieszą się większą popularnością niż przed pandemią. Oznacza to tylko jedno - nazwa "nowa normalność" jest tu bardziej niż adekwatna, jako że życie, mimo wszystkich obostrzeń, wygląda dość zwyczajnie i przede wszystkim – bezpiecznie.

Warto również wspomnieć o ostatniej wiadomości, jaką podają tutejsze media, dotyczącej otwarcia klubów nocnych. Z tego co udało mi się wyczytać, jest szansa na ich stopniowy powrót do życia, jednak wymagane ma być wykazanie negatywnego wyniku testu na COVID-19, a na parkiecie tańczyć będzie można... jedynie w maseczkach.


Wnioski pozostawiam do samodzielnego wyciągnięcia.

#koronawirus #szczepienia #covid19 #covid1984 #nwo #singapur #panoptykon
  • 7
  • Odpowiedz
niektorzy ludzie w ogole nie lacza kropek i nie ucza sie z historii niczego. Ale najgorsze jest wlasnie to, ze jest wiele osob, ktore wrecz chcislyby zyc w takim swiecie. Lurkuje wykop od jakiegos czasu i przeraza mnie ilu tu jest pozytecznych idiotow i apologetow nowego totalitaryzmu. @DanteTooMayCry
@Warrior_97
  • Odpowiedz
  • 7
@mrfavor: Singapur to totalitarny chlew. Jedyne co mają naprawdę wolnościowego to system monetarny i zapewne skuteczną administrację, co wypycha ich w górę rankingów. To zdecydowanie zbyt mało, by chcieć tam mieszkać.
  • Odpowiedz
@Vanni: Fakt, że WEF stawia Singapur za wzór i przenosi swój szczyt akurat tam jest według mnie znamienny. Oby się tylko zaraz nie okazało, że wszyscy zamieszkamy w takim Singapurze, czy tego chcemy czy nie. Nikt nas nie będzie pytał o zdanie a bierna postawa większości i całkowite posłuszeństwo może nas szybko przenieść do takiej rzeczywistości. Postawa "dla świetego spokoju zgadzam się na wszystko" , którą obserwuję od 9miesięcy -w społeczenstwie
  • Odpowiedz
@mrfavor: @morsik Jak ktoś chce może prześledzić mój profil, w ostatnie 2 tyg zamieściłem na wykopie sporo konkretów pisanych prostym językiem od nanotechnologii po Rothschildów, od szczepionek po 5G, od Gatesa po programowanie predykcyjne i wszystko inne. Same luźne rzeczy, które nawet przeciętny wykopek który nie do końca ogarnia co się dzieje wokół niego da radę to przeczytać i poniekąd zrozumieć. Przypominam też, że maski to część RYTUAŁU. Działa to tak,
O.....z - @mrfavor: @morsik Jak ktoś chce może prześledzić mój profil, w ostatnie 2 t...

źródło: comment_1608638456iHf72Km9pk2eQDwTvhvDNm.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz