Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki wstępnie rozeznaję temat i chciałbym prosić o opinię znawców. Inwestor zastępczy - facet, który ogarnia za Ciebie całą budowę (szczegółowy zakres do ustalenia). Otóż nie mam zielonego pojęcia o budowie i w ogóle sprawach technicznych. Jestem w stanie zapłacić 20-30k komuś, kto za mnie ogarnie wszystko i dopilnuje całości. Żeby przyjść na gotowe, pisząc w uproszczeniu. Pytania: jak znaleźć wiarygodnego inwestora zastępczego? Jaki jest koszt dla domu 200m2 wg indywidualnego projektu (czy te 30-40k jest realne)? Na co zwrócić szczególną uwagę przy umowie? Za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzięczny.


Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fddeae735ed44000acde319
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: to wyboista droga, myśle ze już taniej i oszczędzając masę nerwów jest kupić gotowy dom. Generalnie chcesz kogoś kto będzie za Ciebie wszystko ogarniał na budowie, tylko ze ilebys tej osobie nie zapłacił to ona nie będzie tego pilnowała jak swojego, nie będzie dociekała kiedy pojawi się jakiś mały problem, oleje różne ostrzeżenia i czerwone flagi bo przecież nie ona będzie tam mieszkać.

Osobiście uważam ze to utopia jeśli chcesz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nikt za Ciebie nie „ogarnie wszystkiego i dopilnuje calosci”. Nawet jak komus to zlecisz, to i tak bedziesz bardzo zaangazowany w podejmowanie decyzji, nadzorowanie nadzorujacego itp. Do tego dochodzi wybor wykonawcy, sprawdzanie czy ma podwykonawcow (pamietaj, ze solidarnie odpowiadasz za zaplate ich wynagrodzenia czyli w skrajnym przypadku mozesz zaplacic dwa razy za to samo). Duzo #!$%@? sie i ryzyka. Kup gotowy dom i po temacie.