Wpis z mikrobloga

Czy przy zwykłym używaniu PCta odczuję różnicę pomiędzy dyskiem SSD na SATA vs M.2 NVME?

Muszę sobie kupić nowy dysk 1TB i zastanawiam się czy warto dopłacać tą stówkę do M.2. Dodatkowo, jaki dysk polecicie do zakupu? Osobiście zastanawiem się nad:
- SAMSUNG 870 QVO
- CRUCIAL MX500
- WD WDS100T2B0A
- SAMSUNG 860 EVO
- Adata XPG SX6000Pro M.2
- SAMSUNG 970 EVO M.2

Który z tych dysków będzie najlepszym wyborem?

#komputery #informatyka #pcmasterrace
  • 15
  • Odpowiedz
Głównie się zastanawiam jak różnica przy odpalaniu windowsa, przeglądarki, ew gierek, bo na tym dysku będą. A różnica w cenie M.2 vs SATA obecnie jest bardzo mała
  • Odpowiedz
@Tytanowy_Lucjan: Właśnie ta różnica w cenie to ok. 100 zł. To nie jest gigantyczna kwota. Kiedyś te dyski byłu 2x droższe od zwykłych, a teraz różnica się zaciera. I zastanawiam się czy na cokolwiek możę się przydać. Dużych plików nie kopiuje.
  • Odpowiedz
Czy przy zwykłym używaniu PCta odczuję różnicę pomiędzy dyskiem SSD na SATA vs M.2 NVME?


@Kalak: wątpię, miałem system na ssd mam teraz na m2 jest tak samo, jedynie może kopiowanie 10GB danych ma się lepiej, ale i tak ja jak kopiuję to z M2 na SSD lub HDD to inne dyski ograniczają

Ale wybierając 1TB to wybrałbym M.2 bo czemu by nie zapełnić tego slotu, pewnie wzialbym mx 500 lub
  • Odpowiedz
@Kalak: kupiłem ostatnio na amazonie cruciala mx500 za 370 zł i jestem bardzo zadowolony. Widać różnicę w czasie ładowania się gier i kopiowania plików.
  • Odpowiedz