Wpis z mikrobloga

no i skończył się kolejny sezon #mandalorian . Jak widzę, jest to dalej serial do kotleta z dobrymi efektami i świetną muzyką, ale również wieloma błędami montażowymi, które nawet ja wychwyciłem, infantylną oraz przewidywalną historią, a także miałkim scenariuszem. Mando dalej ma więcej szczęścia niż rozumu i gdyby nie jego zbroja, to już dawno by się skończył jego żywot. Miałem duże nadzieje, gdy wprowadzili postać Ahsoki, bo naprawdę świetnie ją ukazali, ale się okazało, że jest tylko po to, aby miała własny serial. W ogóle jeden z większych zarzutów jaki mam wobec tego sezonu, to tworzenie podwalin pod inne seriale.
No i jeszcze odcinek końcowy, to był jakiś nieśmieszny żart



No i rozwiązała się kwestia, czemu wprowadzili tę bzdurną wersję, że mando nigdy nie ściąga hełmu, chociaż nigdy przed serialem nie było takiej zasady.
Tak ogólnie, to wprowadzono, po to, aby Pedro nie musiał przychodzić na plan filmowy, bardzo rzadko, to on jest w tej zbroi

I czy ktoś kiedyś wyjaśni po co szturmowcom zbroje, które przed niczym nie chronią?
#seriale #themandalorian
  • 10
  • Odpowiedz
Wlatują na krążownik imperium, przez cały czas szturmowcy ustawiają się w linii, aby łatwiej było ich rozstrzelać, oni nigdy nie trafiają, a jak mogą pozabijać, to wolą ich ostrzec i dać się zabić.


@MorDrakka: jak w calych star warsach XD fajnie sie oglada jak masz 12 lat ale jak powyzej i dalej sie jarasz to jest z toba cos nie tak
  • Odpowiedz
No i ci śmieszni mroczni szturmowcy, którzy mieli być tacy niebezpieczni, a sprawiają mniejsze problemy, niż inne droidy.


@MorDrakka: raczej było pokazane że Mando się prawie zesrał w walce z jednym z nich i gdyby nie op zbroja + op włócznia to by już dawno miał łeb rozgnieciony o ściane

A potem resztę skasował jedi który włada mocą i ma miecz świetlny więc to akurat spoko

I czy ktoś kiedyś wyjaśni
  • Odpowiedz
raczej było pokazane że Mando się prawie zesrał w walce z jednym z nich i gdyby nie op zbroja + op włócznia to by już dawno miał łeb rozgnieciony o ściane


@NewBlueSky: czyli standardowa walka mando

  • Odpowiedz
@MorDrakka: założenie jest takie że Jedi i inni aktywni na moc mają jakiś instynkt który pozwala im np poruszać się między laserowymi strzałami.

Jakby roboty miały być takie w #!$%@? op to wszędzie byś brał jednego a on by kasował całą armie ale najwyraźniej tak nie jest, a lepsi są np ludzie z mocą i nie bez powodu się ich "produkuje" i każda strona chce mieć swoich.
  • Odpowiedz
bardziej chodziło mi o to, że później wchodzi Jedi i robi z nich sieczkę, a przecież w czasach wojen klonów już były droidy, które potrafiły sprawić problemy Jedi


@MorDrakka: Wiesz, to Gwiezdne Wojny. Wiele zależy od momentu. Np. tutaj masz fragment, gdy poobijany Obi Wan od niechcenia rozwala mocą jedne z topowych droidów. Zresztą scena skojarzyła mi się ze zniszczeniem ostatniego droida przez Luke'a. Chociaż też wolałbym, żeby np. miecz świetlny
Jan_K - > bardziej chodziło mi o to, że później wchodzi Jedi i robi z nich sieczkę, a...
  • Odpowiedz
@MorDrakka: Serial ma świetne efekty i świetną muzykę, świetne zdjęcia i jest bardzo dobrze przemyślanym tworem. Równie dobrze mógłby spokojnie konkurować z produkcjami kinowymi. Jeśli są jakieś błędy montażowe, to pewnie marginalne, mało zauważalne.

Po tej katastrofie znanej z najnowszej trylogii, jest wręcz powiewem świeżości i jakości.
  • Odpowiedz
Gdyby to było jakoś niezgrabnie zrobione, to owszem, ale IMHO tak nie było.


@Jan_K: właśnie chodzi o wciskanie postaci tylko po to, aby się tu pojawiły i zareklamowały swój przyszły serial. Jak dla mnie nie było to potrzebne

Po tej katastrofie znanej z najnowszej trylogii, jest wręcz powiewem świeżości i jakości.


@DamSon: tak naprawdę ten serial stoi tylko trochę wyżej od tej trylogii. Widać jednak jak zaniżone już są oczekiwania
  • Odpowiedz
właśnie chodzi o wciskanie postaci tylko po to, aby się tu pojawiły i zareklamowały swój przyszły serial. Jak dla mnie nie było to potrzebne


@MorDrakka: E, brzmi jak czepianie się na siłę. Boba miał dużo większą rolę, część osób spodziewała się, że zginie, co do pojawienia się Ahsoki prędzej można przedstawić taki zarzut, ale jednocześnie ten odcinek poza niewielkim wątkiem tego, że Ahsoka chciała uzyskać jakieś informacje, wcale nie dawał jakiegoś
  • Odpowiedz