Wpis z mikrobloga

Mocno nawilżająca maseczka, krem i tonik, i serum, olejek? #mirabelkopomusz Moja cera ostatnio zmienia się w suchą przez te wahania temperatury ( ͡° ʖ̯ ͡°) Fajnie, gdybyście poleciły mi krem na dzień (który będzie dobry pod minerały) i mocno nawilżający na noc. Byle tylko nie zapychały. Potrzebuję czegoś sos, bo mimo kilkuetapowej pielęgnacji, mam problemy ostatnio ;(
#kosmetyki #pokazkosmetyczke
  • 8
@SkrytyZolw: Właśnie planowałam zamówić serum z kwasem hialuronowym (kiedyś miałam i było ok) + krem z kwasem hialuronowym, bo w douglasach już oczywiście nie ma dostępnych stacjonarnie ;( Tylko nie wiem, czy się doczekam na paczkę skądkolwiek i wolałabym coś, co będzie dostępne w sklepach

Edit: o, olejek akurat mają, dziękuję
A ten Buffet też dobrze nawilża? Jego akurat mają stacjonarnie
@ProResHq nie wiem czego używasz do oczyszczania ale od siebie polecę żel Resibo i krem Orientana - kurkuma i drzewo sandałowe. Ja się w tym zestawie zakochałam. Żel oczyszcza, skóra jest nawilżona, uspokojona. A krem? Coś wspaniałego, jeszcze tak nawilżonej i gładkiej twarzy nie miałam :D a też zmagałam się ostatnio z suchością. Możesz pod krem dorzucić jeszcze kwas hialuronowy, kupisz np. na Ecospa i zamknąć olejem np. z pestek malin. Olejek
@ProResHq: jeśli chodzi o nawilżenie to mi pomaga olejek Busajna (takie połączenie kilku różych olejków), nie powinien zapychać, mi właśnie pomaga jak mi zaczyna coś wyskakiwać, ma w sobie olejek z grejpfruta bodajże. Jak czuję, że coś rośnie, posmaruję na noc i pięknie nic nie wyskakuje. I zawsze używam jak mam bardziej suchą skórę i pomaga.
Buffet chyba nie jest stricte nawilżający. Mam jeszcze krem z The Ordinary z HA, ale
@ProResHq: Z opisu wynika, że masz skórę odwodnioną. Zarówno w przypadku skóry suchej jak i odwodnionej, kosmetyki nawilżające nie wystarczą - przyniosą tylko chwilowy efekt i nie rozwiążą problemu. Produkt musi zawierać także kwasy tłuszczowe, które zwiążą wodę w naskórku, czyli np. krem lipidowy.
Polecam również kupić nawilżacz powietrza, albo chociaż powiesić mokry ręcznik na kaloryferze.