Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki jest jakiś specjalista zajmujący się #mpzp #budownictwo #budujzwykopem ? Nie wiem jakie tagi jeszcze dać. Nowy mpzp przewiduje drogi na mojej działce (lokalne) tak, że przez nieprzekraczalną linię zabudowy uniemożliwi mi wybudowanie domu. Co z tym możemy zrobić? Na Razie czekam aż urząd wystawi plan na wprowadzenie pytań i uwag, ale chciałbym się do tego jakoś przygotować i porozmawiać z kimś mądrzejszym ode mnie
  • 6
@ozzi91: nie mnie szukasz, ale i tak Ci napiszę ;)
u mnie w gminie też sobie wyznaczyli (zaplanowali) drogi, żeby uwolnić więcej gruntów pod inwestycje, potem był czas na składanie skarg.
Z tego co widziałem sporo ludzi zgłosiło sprzeciw i zostały one uwzględniane - dróg nie będzie, inwestycji też nie ;) podejrzewam, że dla gminy to mniejszy problem odłożyć to na za 10 lat niż musieć coś z tym robić teraz,
@Alpha_Male: ja mam trochę grubszy przypadek, jedna z dróg już była uchwalona w poprzednim mpzp o czym nie wiedziałem nawet. teraz korzystając z sytuacji chciałbym zablokować budowę tej drogi również :p albo inaczej - ja to wiem że za mojego życia droga tam nie powstanie, to jest na razie tylko droga na mapie ale uniemożliwi postawienie domu...
@zsiadleMleko: Jeżeli plan jest sporządzany to gmina może wstrzymać wydanie warunków zabudowy @ozzi91: na 9 miesięcy.

@ozzi91: Jeżeli gmina się uprze to te drogi wprowadzi niezależnie od Twoich uwag, ale uwagę podczas wyłożenia planu do publicznego wglądu musisz koniecznie złożyć. Plan nie może wskazywać Twojej działki jako budowlaną (np. dać jej przeznaczenie MN) a jednocześnie ustalić takie linie zabudowy, że faktycznie nie da się nic tam wybudować (ale to