Wpis z mikrobloga

Zanabyłem na black friday na Ali model Mould King Mclaren P1 13090S (Oryginal MOC by BrunoJJ11). Po niecalych 2 tygodniach kurier DHL przywiózł mi troszkę ściuchane kartonowe pudełko o wadze odrobinę ponad 3 kg.

Planowałem zacząć składać go w święta, ale jedna rzecz nie dawała mi spokoju - czy nie bedzie słonych łez gdyby okazało się, że majfrend w tym natłoku pracy zapomniał wrzucić jakichś klocków i zestaw przyszedł do mnie niekompletny?

Więc tak tylko sprawdzam sobie woreczek po woreczku czy nie brakuje jakiegoś klocka tu czy tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Po wykonaniu 140 z 815 kroków instrukcji mogę stwierdzić, że
- Jakość klocków jest bardzo dobra ( w przypadku Lego odczuwalna powtarzalność łączeń jest tylko odrobinę większa). Wszystkie mechanizmy działają dokładnie tak jak powinny, bez przeskoków, blokad, nierównej pracy itp. Jest zajebiscie

Na zegarku mam już ponad 6 godzin, ale zaznaczam, że nie spieszę się. Cieszę sie kazdym krokiem składania tego modelu i staram się dokładnie spasowywać każdy klocek.

#chinskielego #mouldking #aliexpress

@bogdan-chwast-REBIRTH
Siemanko kumplu, jak tam chiron? zmalau urus?
Charlie_pl - Zanabyłem na black friday na Ali model Mould King Mclaren P1 13090S (Ory...

źródło: comment_1608293744GJEPZqA533bTA5gKknmtD5.jpg

Pobierz
  • 13
@Vhredny: @zagu: Dodam w sumie jeszcze jedną kwestię.
Ten model był/jest dostępny w ofercie różnych producentów np. Lepin, Happy Build, Mould King.
Lepin (podobno) klocki z serii technic ma najsłabszej jakości.

W skrócie - Modele, w których fotele są całe pomarańczowe, a lusterka czarne - podobno są praktycznie tylko do postawienia na półkę - mechanizmy nie działają i ogólnie jest słabo Tutaj model z podobno słabszej jakosci klocków

Mould king
@bogdan-chwast-REBIRTH
Jakie masz wrazenia w kwestii budowania tego modelu?
Ja w przypadku P1 jestem pod ogromnym wrazeniem tego, jak BrunoJJ1 zaprojektowal to auto. Nie wyobrazam sobie ile czasu musialo pochlonac wymyslenie tego. co kilka krokow macham z uznaniem glowa i gadam do siebie jakim gosc jest #!$%@?.

Cada wykupila jego kolejnego MOC'a i sprzedaje jako Italian sports car. Bede pewnie polowal na niego w przyszłości. tam nawet lopatki przy kierownicy ruszaja sie
Z supercarów składałem jeszcze Cada c61042 (ferrari 488 Pista). P1 zrobił na mnie większe wrażenie - jakością klocków i ilością mechanizmów
P1 - Butterfly doors otwierane zębatką, regulacja wysokości zawieszenia, podnoszenie/opuszczanie spoilera zebatką, zdejmowana pokrywa silnika.
Pista - skrzynia biegów, bardzo ciekawy mechanizm otwierania drzwi z klamką