Wpis z mikrobloga

@Soojin21: Ja zawsze mówię, że problemem pedofilii w kościele nie jest tylko i wyłącznie sama pedofilia, ale również dochodzi do tego kolesiostwo i krycie sobie dupy. Jakby jacyś kościelni inkwizytorzy ścigali takich pedofilów i ich ostro karali wyrzuceniem z duchowieństwa + jacyś prawnicy z Ordo Iuris jeszcze pomagałyby ofiarom i dojebywali klesze to rigcz by był i bym szanował. A jak jest w rzeczywistości? Jest zwalanie winy na ofiary

-
  • Odpowiedz
@Soojin21: Widzę tęczowi nieustannie w natarciu. Ciekawe jak ta statystyka wygląda wśród tęczowych w porównaniu do ich populacji np. w Polsce? :) Statystyka to bardzo fajne narzędzie opiniotwórczej manipulacji informacjami, kiedy nakreśli się własny preferowany kontekst sytuacji, nie wyjaśniając przy okazji czym jest statystyka i w jaki sposób działa. Politycy i każde inne środowiska mające potrzebę szerzenia ideologicznej propagandy uwielbiają zabawy statystyką matematyczną.

I oczywiście, tęczowi tacy pro tolerancyjni, a
  • Odpowiedz
@arkadiusz-dudzik: arek, ale co ty chlopie #!$%@?? To, ze ksieza molestuja dzieci a KK od dziesiatek lat to konsekwentnie ukrywa to dowod na hipokryzje srodowisk lgbt? Czy raczej na to jakim zepsutym organizmem Kosciol sie.stal?
  • Odpowiedz
Uwierz mi, chciałbym żeby próba była większa ale niestety te 46 przypadków to jedyne ochłapy które zostały zgłoszone komisji.


@gatineau: Właśnie, dlatego na podstawie tak małej próbki nie można powiedzieć, że wśród księży jest nadreprezentacja pedofilii.
  • Odpowiedz
Właśnie, dlatego na podstawie tak małej próbki nie można powiedzieć, że wśród księży jest nadreprezentacja pedofilii.


@mroznykasztan: prawda, dlatego gdyby to była wyizolowana statystyka to bym się nią nie przejmował i uznał za szum

Ale to nie jest wyizolowana statystyka - są inne przesłanki. Film dokumentalny nazywany przez kościelnych dostojników "filmidłem" gdy krzyczy "gdzie jest dowód?" (tak jakby film nim nie był). Kościół ze skandalami pedofilskimi w innych jurysdykcjach. Kardynał
  • Odpowiedz
@gatineau: Jasne, zgodzę się, że fakt ukrywania tego typu przestępstw w KK jest czynem skandalicznym i niedopuszczalnym. Twój drugi akapit w pełni pokrywa się z moim zdaniem.

Jednakże dla mnie "przesłanki" to za mało na postawienie tezy, wydanie wyroku. Przesłanka może wskazywać na to, że - w tej omawianej kwestii - w grupie księży może być nadinterpretacja pedofilów, ale nie możemy tego uznać za pewnik.
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: zresztą ja tam się spodziewam że wśród księży nie ma nadreprezentacji pedofili.

Uważam że jest tego tyle co w ogólnej populacji ale przyzwolenie góry i celibat sprawiają że ta pedofilia częściej skutkuje atakami (w końcu nie każdy pedofil gwałci dziecko tak samo jak nie każdy incel gwałci kobiety, trzeba jeszcze sprzyjających warunków - a te są np. właśnie w kościele)

I szczerze to ja nawet nie mam pretensji do samych księży pedofili - urodzili się zaburzeni, gwałcą dzieci, szumowin na świecie dużo, "bóg ich osądzi" po śmierci a póki żyją społeczeństwo umie sobie z szumowinami radzić - izoluje ich w więzieniach lub wrzuca do szpitala
  • Odpowiedz
@slapdash:
Rozumiesz różnicę między zgłoszeniem przypadku, a sądowym stwierdzeniem winy? Nie widzisz w jaki sposób stosuje się tutaj manipulację cyferkami? Ilość zgłoszeń - a fałszywe zgłoszenia powinny być karane z taką samą surowością jak samo przestępstwo - koreluje bardzo wyraźnie z obecną nagonka na księży i KK. Polska instytucja i środowisko KK ma swoje problemy i patologie. Natomiast lewacka nagonka stosuje również metody manipulacyjne poniżej rozumu i godności człowieka, byle
  • Odpowiedz
U księży pedofilia ma 130 krotną nadreprezentację


@gatineau: przecież to co piszesz to głupota. Informacja dotyczy spraw zgłoszonych jakiejś tam komisji, a nie przestępstw pedofilii popełnianych ogólnie w kraju, więc wyszła ci kolosalna bzdura, ale wątpię czy to zrozumiesz, skoro piszesz takie farmazony. Co do murzyńskiej przestępczości o której piszesz nie będę się nawet wypowiadał, bo czynniki socjoekonomiczne to jedno, ale model zachowań i postawy wyniesiony z domu to drugie,
  • Odpowiedz
ale model zachowań i postawy wyniesiony z domu to drugie


@straga: a jak sądzisz do czego odnosi się część socjo z przymiotnika socjoekonomiczny?

przecież to co piszesz to głupota. Informacja dotyczy spraw zgłoszonych jakiejś tam komisji, a nie przestępstw pedofilii popełnianych ogólnie
  • Odpowiedz
@straga: tak jak zresztą pisałem wyżej: nie spodziewam się dużej nadreprezentacji pedofilii wśród księży*

nadreprezentacja pedofilii wśród księży "w jakiejś tam komisji" wynika pewnie z czego innego - normalnie pedofili zgłasza się policji. Zgłaszanie na policję pedofila-księdza, zwłaszcza z małej miejscowości, jest raczej bezcelowe stąd więcej ludzi będzie próbowało sił w "jakiejś tam komisji"

* a gwiazdka bo w sumie widzę pewną negatywną selekcję: jaki normalny, zdrowy, heteroseksualny mężczyzna w wieku 18 lat gdy hormony buzują wstąpi do seminarium gdy wie że istnieje celibat? No wielu się
  • Odpowiedz
@arkadiusz-dudzik: ich zwierzchnicy i ogromna organizacja ktors tworza, kryje przypadki pedofilii. Swiadomie. Systemowo. Od dziesiatek lat. I rowniczesnie nie ustaje w swoim naukach i napomnieniach o charakterze etyczno-moralnym. ITo rzutuje na caly Kosciol, nie tylko na ksiezy bezposrednio winnych.
A jesli chodzi o liczby... owszem, mowimy tu o przypadkach, ktore wplynely do komisji. O tych, ktore nie wplynely, nie. W Irlandii bylo ich tysiące. Ile w Polsce?
Powtorze swoje pytanie,
  • Odpowiedz
a co do tego to niestety, nie ma lepszych danych


@gatineau: no to wiesz co, odnieś ilość zgłoszonych przypadków do ilości mieszkańców Polski, będziesz wtedy operował na dostępnych danych. Bo tak to wychodzi ci niezła demagogia ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz