Wpis z mikrobloga

Hulkenberg = Perez = Albon = Magnussen = Gasly

To ten sam poziom kierowców. Podobny talent i podobny skil.
Łatwo dać ponieść się emocjom i napompować hype na sympatycznego Meksykanina jeżeli zapomnimy, że:
- jeździł drugim lub trzecim najszybszym autem w stawce.
-Jego team mate zdobył w tym sezonie dwa podia w tym aucie.
- Kierowca który go zastępował w czasie Covid z marszu wjechał w punkty po niemal 2 letniej przerwie.
- Wygrał wyścig na torze wymagającym bezwzględnej mocy i bolidu a nie techniki i skilu jadąc z ostatniej pozycji.
- w przeszłości pękał w rywalizacji zespołowej z Buttonem, Hulkenberg, Oconem.
- popełnia idiotyczne błędy jak np wjazd w Sirotkona w 2018. Skasowanie Ocona w 2018. W Sauberze w Malezji jak gonił Alonso o pierwsze miejsce na świeżych oponach i praktycznie go miał. Jak w Belgi wypychał Albona. Rywalizacji z Buttonem już nie wspomnę.

Albon czy Gasly nie wspomnę. Gasly 2 Redbull był ogór a Albon w Torro Rosso był kozak czyli wąż zjada swój ogon.

Życzę Perezowi jak najlepiej ale mam przeczucie, że na tle Maksa zaprezentuje się podobnie jak Gasly czy Albon

#f1
  • 16
  • Odpowiedz
@Raa_V: gdyby wtedy w Brazylii nie ustawili by mu bolidu na wet to nie było by żadnego mitu hulka slaby był przez cała karierę. Perez miał naprawdę kilka wybitnych startów... A Magnussen to juz totalna porażka, wiec IMO twoje równanie jest bardzo błędne..
  • Odpowiedz
@Raa_V przeciez Perez wygral z Oconem i Hulkenbergiem w zespole xD

Jego team mate zdobył w tym sezonie dwa podia w tym aucie.

I co z tego? Gdyby nie #!$%@? strategie/pech w awariach sam mialby ich w tym sezonie o co najmniej ~5 wiecej niz teraz

Kierowca który go zastępował w czasie Covid z marszu wjechał w punkty po niemal 2 letniej
  • Odpowiedz
@Raa_V: W moim ostatnim rankingu cała piątka w drugiej połówce stawki, więc mam podobne zdanie. Choć teraz Pereza dałbym może gdzieś między Gaslym a Albonem.

Od zawsze uważałem Pereza za średniaka, ale Albon wkurzył mnie już tyle razy w tym roku (czyt. tyle kasy przegrałem przez tego ogura), że po prostu chcę jakiejś zmiany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i Ocon chyba też wyżej powinien być,
smutnykojot - @RaaV: W moim ostatnim rankingu cała piątka w drugiej połówce stawki, w...

źródło: comment_16082800498hZraxnam4Nd4SZPqQZqnf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
przeciez Perez wygral z Oconem i Hulkenbergiem w zespole xD


@FronzenHell: dwa razy przegrał a raz wygrał. A z Oconem nie napisałem, że wygrał ale ze pękał
  • Odpowiedz
@Raa_V w 2014 przegral zaraz po tym jak dolaczyl do FI, a potem w 2015 i 16 wygral, zdobyl 4 podia kiedy Hulk nie zdobyl ani 1 (teraz gdybanie), a gdyby nie 2014, gdzie stracil pelno punktow, lacznie mialby o wiele wiecej pubktow z tego okresu niz teraz. Obecnie punktowo wychodzi tak:
Sezon 2014: 96 59
2015: 58 78
2016: 72 101
Lacznie: 226 239
Po lewe Hulk po orawej Checo.
  • Odpowiedz
@FronzenHell: no solidy kawał kierowcy. Ja nie mówię, że to ogór tylko, że aktualnie na wykopie oczekiwania są jakieś okropnie olbrzymie. Moim zdaniem wielu się rozczaruje i moim zdaniem wykop za rok będzie go wyzwać od ogór ów. Dużo osób szybko zapomina o przeszłości
  • Odpowiedz
@FronzenHell: Przelicz DNFy jakie mieli obydwaj kierowcy - dla ułatwienia dodam, że niewiele DNFów było generalnie zawinione przez kierowcę. Weź pod uwagę też kwalifikacje, bo te nigdy nie wyszły na korzyść Pereza.

zdobyl 4 podia kiedy Hulk nie zdobyl ani 1


I co z tego? Jakie to ma znaczenie, jaka jest cena tego podium jeżeli porównamy np. fartowne P3 z Rosji 2015, wobec P4 Hulkenberga z Belgii '16? Możemy się
  • Odpowiedz
@Raa_V: Trochę go obrażasz stawiając na równi z Albonem i Kevinem, to raz. Dwa, że jego starcia z Oconem wynikały z faktu, że dostali zielone światło na walkę między sobą i żaden nie chciał ustąpić pola. Trzy - różowy Merc był trzecim co do szybkości zespołem, nieudolność Albona i zespołu z nim pracującego tego nie zmienia.

W tej fali sympatii do Pereza jest też wątek chłodnej, wręcz gorzkiej oceny obecnego
  • Odpowiedz