Wpis z mikrobloga

Hej świecie #vr - jak zacząć? Chciałbym kupić coś takiego co mnie rozwali na łopatki jakością, przy czym chętnie pograłbym w Alyx, Beat Saber i jeśli jest jakiś pseudosymulator SF to też chętnie. Mogę się podłączyć pod PC, ale przyznam szczerze, że najchętniej grałbym od niego z dala, bo mam więcej miejsca na ruch w salonie. PCta mam konkretnego, ale im więcej czytam tym więcej oczywiście 'BEZ SPECJALNYCH SKARPETEK NIE MASZ CO GRAĆ AMATORZE' i już nie wiem.

Czy tylko Quest jest dla mnie czy jest coś równie wygodnego ale z lepszą jakością obrazu?
  • 13
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@z--x: jak zależy Ci na grze bez konieczności podłączenia do pc to jedyny wybór na chwilę obecną to quest. Jest nawet opcja żeby przez wifi streamować obraz z pc na questa i ponoć to działa zaskakująco dobrze, ale sam nie miałem niestety okazji tego jeszcze testować. Co do jakości 1 wersji questa to obraz ma dobry ale w sumie na tym się kończy. Taki index jeśli chodzi o wygodę użytkowania i
  • Odpowiedz
@popo_von_kox: Bardzo serdecznie panu dziękuję, to jest odpowiedź jakiej potrzebowałem.

@xFlorian: Panu również.

A mam jeszcze pytanie następującej natury - czy nie ma jakiejś opcji wymiksowania tych dwóch rzeczy, czyli użycia jakiegoś nVidia Shield albo podobnego rozwiązania, żeby odpalić grę na PC, ale grać w innym miejscu podłączając się do Shielda?
  • Odpowiedz
@popo_von_kox: Tak, to ja już ogarniam, że Quest to umożliwia, ale zastanawiam się czy da się obejść kable w tym cudzie techniki od HP używając właśnie jakiegoś pośrednika między PC a zestawem VR.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@z--x: reverb ma słaby tracking i takie sobie kontrolery. Najlepsza opcja to Quest2 jako standalone i Quest2 z Virtual Desktop do wireless PC VR. Chyba że chcesz tylko PC VR i nie przeszkadzają ci kable, to Index. Reverb G2 nadaje się głównie do symulatorów
  • Odpowiedz
@z--x: G2 nie ma słabego trackingu... Nie słuchaj głupot i mitów co tu niektórzy wypisują... Generalnie zasada jest prosta.
Zależy ci na cenie i większych możliwościach bierz questa.
Chcesz mieć stricte jak najlepszy obraz (chociaż wielkiej różnicy nie ma) jest zauważalna ale to wszystko g2.
Generalnie polecam questa 2. G2 jest niewarta tych pieniędzy imo..
  • Odpowiedz
@bartowsky: Nie ma problemów. Dla 99% użytkowników będzie okej. Nie linkuj mi proszę youtuba, bo sam posiadam g2 i questa 2 w domu. Testowałem dokładnie i widzę jak to działa ;).
Miałem też indexa i kilka innych googli. Mam spore porównanie. Powtarzam po raz kolejny. Tracking nie jest tak dobry jak w indexie (co jest oczywiste) i jest trochę gorszy niż w quest 2 ale naprawdę wielkiej różnicy to nie robi
  • Odpowiedz