Wpis z mikrobloga

#handel #oszukujo #gwarancja #allegro #rudysiezeni #wesele

Przypomniała mi się ciekawa akcja sprzed 2lat kiedy to byłem sprzedawcą ekspresów do kawy firmy Philips/Saeco.

Jeden osobnik, kupił ode mnie na allegro ekspres do kawy za spore pieniądze coś około 5-6tys.
Szybka zapłata, puściłem zamówienie do Philipsa ponieważ wysyłką zajmował się ich magazyn w Sadach pod Poznaniem. Wystawiona faktura i elo, parę stówek do przodu. Dodatkowo ekspres był z wyższej półki, więc można było sobie za free zamówić szkolenie baristy w twoim domu, gdzie gratis dostawało się kawę i szklanki, ale gość się uparł, że tego nie chce :)
Po tygodniu przychodzi mail, że ekspres nie spełnia jego oczekiwań i odstępuję od umowy przed upływem 14dni. Mówi się trudno, nie pierwsza taka sytuacji nie ostatnia. Zwrot idzie bezpośrednio do magazynu Philipsa więc ja się w to nie bawię. Ekspres wrócił do magazynu głównego i dostaję info, że wstrzymują zwrot bo ekspres nosi ślady nadmiernego użytkowania, padło info i że licznik kaw wywaliło poza skalę jak na tydzień użytkowania i przypuszczenie, że był używany gdzieś w restauracji.
Dzwonie do klienta, zarzeka się, że to nie prawda, że w domu tylko kilka kawek. Że on wysyłał sprawny, to kurier coś uszkodził.

Coś mnie tchnęło jak nigdy, żeby poszukać kupującego w necie, po danych osobowych nic nie znalazłem. Natomiast na fb po wpisaniu numeru telefonu udało mi się znaleźć profil jego świeżo upieczonej żony. A co znalazłem na profilu?
Ludzie tagowali ich i zdjęcia z ich wesela, które odbyło się w sobotę poprzedzającą reklamację.
Zgadnijcie co na zdjęciach stało obok stołu wiejskiego na stoliku z ciastami?


Finalnie sprawa zakończyła się tak, że Philips przyjął zwrot ale uciął trochę kasy za "odnowienie ekspresu"

Eh, wszędzie Janusze
  • 10
@Niebadzlosiem nadmienie, ze juz nie handluje, teraz pracuje na spoko etacie 8h dziennie i można wrócić do domu i zająć się życiem
1) zależy co kupujesz, przy rzeczach za parę tysięcy można spróbować. Jednak wielu sprzedawców nie pójdzie na to z wygody, moją pospinane oferty z magazynami i wystawianiem faktur i nie będzie im się chciało bujać z jednym zamówieniem poza allegro żeby ugrać 20zl przy obrotach nie rzadko kilkaset tysięcy.
2)