Wpis z mikrobloga

@emulegator: Ściągasz Trinity rescue kit z iso, https://trinityhome.org/trinity_rescue_kit_download/
wypalasz na cd albo pena. Tam jest takie narzędzie nazywa się winpass wpisywane z wiersza poleceń jako 'winpass -i'. Pozwala zresetować hasło admina albo odblokować konto administratora tak byś mógł potem swoje konto nim uczynić. Problemem jest tylko ominięcie secure boot laptopa więc trzeba na chwilkę w biosie/uefi ustawić bootowanie starego typu legacy i wskazać napęd.
@supra107: Ta, admin panel softu który używamy wykrywa też podpięte urządzenia przenośne i przeczesuje je. Niby w razie jakby ktoś chciał przeprowadzić atak za pomocą dysku przenośnego, ale działa to tak że i tak widzimy co user na pendrive ma "podejrzanego". Zazwyczaj wtedy wali nam ostrzeżeniami jak choinka bo ktoś ma np. plik o nazwie albo zawierający słowo "torrent".
@BzykN7: A powiedzmy że mam pena z programami darmowymi i FOSS, w tym Total Commandera z legitną licencją na moje imię. Taki zestaw narzędziowy do pracy, nic złośliwego. Czy to podchodzi pod zgłoszenie czy jest okej? Tak się pytam jakbym miał gdzieś pracować, bo mam takiego pena ustawionego, wprawdzie zamiast TC wstawiłem coś darmowego.
@supra107: Zależy, nie wiem jak to wygląda w poszczególnych firmach. U mnie w poprzedniej robocie kiedyś indie (byli "nad" moją firmą) zrobiły aferę bo miałem dysk gdzie miałem obraz płyty Linuxa do pentestów także ten ( ͡° ͜ʖ ͡°)