Wpis z mikrobloga

Wrocław protestuje!
Make Amazon Pay, pracowniczy nieformalny ruch na rzecz poprawy warunków pracy w firmie Jeffa Bezosa, zablokował bramy wjazdowe do magazynów Amazona we Wrocławiu. W środku zakładu podobno stanęła praca, pracownicy domagają się rozmów. Według protestujących, HRowcy Amazona mają siąść do negocjacji.

RiGCz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#antykapitalizm #anarchizm #syndykalizm #amazon #wroclaw
G.....5 - Wrocław protestuje!
Make Amazon Pay, pracowniczy nieformalny ruch na rzecz...

źródło: comment_1608021536sJR4zZvfQWeIXAgsJJIOy0.jpg

Pobierz
  • 268
  • Odpowiedz
@Gaku745: Z tego co widzę, to ty kolego nawet nie jesteś w stanie wybrać odpowiedniego koloru paska na portalu ze śmiesznymi obrazkami, a chcesz tu przekonywać ludzi, że kapitalizm jest be?( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Make Amazon Pay, pracowniczy nieformalny ruch na rzecz poprawy warunków pracy w firmie Jeffa Bezosa, zablokował bramy wjazdowe do magazynów Amazona we Wrocławiu. W środku zakładu podobno stanęła praca, pracownicy domagają się rozmów. Według protestujących, HRowcy Amazona mają siąść do negocjacji.


@Gaku745: ja bym zwolnił, a tych co blokują... usunął siłą xD
  • Odpowiedz
@Gaku745: Wybacz, ale mogą zmienić pracę. Nikt ich nie zmusza do pracy. Pracują tam osoby, które nazywam odpadami rynku pracy, czyli bez kwalifikacji - ewentualnie mają wózek widłowy. Mogli się uczyć. Dobrze... nie każdy mógł, różne są sytuacje, ale nie powiesz mi, że 100% załogi wylądowała tam przez rodziców itp.
  • Odpowiedz
@Zelber:

Tylko czy szeregowy pracownik ma odpowiednie kompetencje i dane do oceny tego, czy zarząd lub rada nadzorcza jest kompetentna? Bo moim zdaniem nie.


A kto wybiera radę nadzorczą w spółkach akcyjnych? Walne zgromadzenie akcjonariuszy, którzy mogą mieć mniejszą wiedzę o sposobie działania firmy niż pracownicy. To samo zgromadzenie może odwoływać członków zarządu (którzy w SA są najczęściej powoływani przez radę nadzorczą). Czemu pracownicy mieliby być mniej kompetentni od ludzi,
  • Odpowiedz
Amazon jest najbardziej znanym kołchozem, ale są inne magazyny gdzie o takich pieniądzach można pomażyć. Oferty z moich okolic na magazyny logistyczne z ostatniego czasu 17 zł/h, 19 zł/h i 2900 zł brutto miesięcznie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Sandrinia: przepracowalem tam 4 dni bo agencja pracy obiecala, ze bede jezdzil wozkiem widlowym, okazalo sie, ze rzucili na zbieranie zamówień bez możliwości zmiany stanowiska, jak sie o tym dowiedzialem, więcej nie przyszedłem, nie rozumiem strajku skoro podpisując umowe wiesz jakiej wypłaty możesz sie spodziewać...
  • Odpowiedz
@Reiter: Wybacz, ale pleciesz trzy po trzy. To, że nie mają kwalifikacji oznacza, ze mają być workiem który można kopać i pluć tak długo aż nie podniosą swoich kwalifikacji? Kompletne bzdura która zakłada, że wartość człowieka wychodzi z wartosci tego co wytwarza. Co jest bzdurą jak spojrzymy choćby w bohaterów legend, literatury czy obrazów. Czy jakby w ogóle spojrzymy na to co cenimy, czyli bycie dobrym człowiekiem.

Nawet zakładając kapitalizm to jest kompletna bzdura. W założeniu kucokapitalizmu to masz pełną racje, ale ja osobiście wole słuchać Smitha czy nawet Keynnesa niż Korwina i jego kuców.
Przetłumacze ci kapitalistyczny na parówkowy.
Firma sprzedaje słaby produkt. Słaby oznacza, wadliwy, albo cena za wysoka albo coś innego.
Co
  • Odpowiedz
Wybacz, ale pleciesz trzy po trzy. To, że nie mają kwalifikacji oznacza, ze mają być workiem który można kopać i pluć tak długo aż nie podniosą swoich kwalifikacji? Kompletne bzdura która zakłada, że wartość człowieka wychodzi z wartosci tego co wytwarza. Co jest bzdurą jak spojrzymy choćby w bohaterów legend, literatury czy obrazów. Czy jakby w ogóle spojrzymy na to co cenimy, czyli bycie dobrym człowiekiem.


@SirSherwood: Ja tego nigdzie nie napisałem. Protestują bo? Bo co?
Mało zarabiają? Wielu ludzi zarabia mniej niż oni. Na tyle wycenił pracę ich pracodawca, dodatkowo zarabiają dosyć sporo jak na standardy takiej branży i firmy.
Protestują przez warunki pracy? Od tego jest np. PIP.
Jeżeli wszystko jest zgodnie z przepisami (a jest), to niech
  • Odpowiedz
Mało zarabiają? Wielu ludzi zarabia mniej niż oni. Na tyle wycenił pracę ich pracodawca, dodatkowo zarabiają dosyć sporo jak na standardy takiej branży i firmy.


@Reiter: I co z tego? Oni wycieniają to inaczej. Czyli mówisz, że nabywca nie może negocjować i może tylko i wyłącznie się zgodzić? Są dwie strony transakcji nie jedna.

Jeżeli wszystko jest zgodnie z przepisami (a jest), to niech zmienią
  • Odpowiedz
Ale sie wykopki kuce zesraly xD USA planuje rozbic takie monopole jak np. Amazon, robili to w przeszlosci i zawsze wychodzilo to wszystkim na dobre, no ale hurr durr zostawcie bogaczy xDDDDD

Bardzo dobrze. Yebac 15-20 kilosow dziennie, nie moc sie porzadnie wysrac, 3 zmiany i to wszystko za 3 k na raczke z premia ktora pewnie uwalaja za bzdety.

Niech protestuja.
  • Odpowiedz
Jeśli się amazonowi nie podoba forma protestu to mogą sięgnąć po litere prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Czyli np zwolnić i nie zapłacić za dni w których prostestowali? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@InlandEmpire: Święte słowa. Polacy lubią być wyzyskiwani przez wielkie korporacje, a jak się im w twarz pluje, to mówią, że deszcz pada. Może chcą w ten sposób zatuszować jakiś kompleks? Miałam takiego znajomego.
Wróg lewactwa i miłośnik kapitalizmu. Nigdy nie słyszałam, by ktoś się z taką pogardą odnosił do ludzi. Oczywiście zarabia marne grosze w korporacji i dojeżdża do pracy autobusami. Teoretycznie (i praktycznie) obraża właśnie swoich współpracowników. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz