Wpis z mikrobloga

Wrocław protestuje!
Make Amazon Pay, pracowniczy nieformalny ruch na rzecz poprawy warunków pracy w firmie Jeffa Bezosa, zablokował bramy wjazdowe do magazynów Amazona we Wrocławiu. W środku zakładu podobno stanęła praca, pracownicy domagają się rozmów. Według protestujących, HRowcy Amazona mają siąść do negocjacji.

RiGCz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#antykapitalizm #anarchizm #syndykalizm #amazon #wroclaw
G.....5 - Wrocław protestuje!
Make Amazon Pay, pracowniczy nieformalny ruch na rzecz...

źródło: comment_1608021536sJR4zZvfQWeIXAgsJJIOy0.jpg

Pobierz
  • 268
  • Odpowiedz
@tallman: to wręcz złamanie umowy, skoro robią to w godzinach pracy, miejmy nadzieję na dodatkowe kary umowne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

czemu ci ludzie protestują dopiero po podpisaniu umowy? czy jest jakieś nda niepozwalające pracownikom upubliczniać jakie tam panują warunki? czy nikt szukając pracy nie sprawdza czy mu ona odpowiada?
przecież gdyby nikt nie chciał tam pracować, to pracodawca musiałby zrobić coś, żeby
  • Odpowiedz
@Gaku745:
Ja #!$%@?, ile tu naiwnych korwinizmów w komentarzach. Aż mnie głowa rozbolała xD
Ale tak właściwie to trochę smutne. W wiekach XIX i XX robotnicy zakładali związki zawodowe, strajkowali, walczyli na ulicach i przelewali krew za to, by można było legalnie strajkować, aby chociaż trochę wzmocnić pozycję pracownika względem pracodawcy... a teraz pożyteczni idioci kwestionują prawo do strajku i chcą rozganiać protestujących, bo przecież można wziąć kredyt i zmienić
  • Odpowiedz
dobra zapłata dla dobrego pracownika to nie strata tylko stabilizacja i gwarancja siły roboczej


@SHOGOKI: trafna uwaga, dla przykładu pisząc o sobie, po co mam #!$%@?ć skoro dostane tyle samo ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Gaku745:

Celowo wybrałem taki pasek. Nikt mnie nie będzie zmuszał do koloru paska na portalu ze śmiesznymi obrazkami.

Nieładnie, zwiodłeś mnie, a już myślałam, że widzę tu siostrę która się nie p... tzn. tzn nie da sobie w kaszę dmuchać w dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wybacz, ale mogą zmienić pracę. Nikt ich nie zmusza do pracy. Pracują tam osoby, które nazywam odpadami rynku pracy, czyli bez kwalifikacji - ewentualnie mają wózek widłowy. Mogli się uczyć.


@Reiter:
Ludzie są różni.
Ok 30% populacji ma IQ poniżej 85.
Niektóre osoby nie mają możliwości zdobycia wykształcenia i umiejętności koniecznych do bycia programistą 15k, lekarzem czy prawnikiem. I zawsze takie osoby będą istnieć
  • Odpowiedz
@SirSherwood: Pracownicy wyceniają inaczej, pracodawca inaczej. Nie pasuje to się zwolnij, albo niech ich zwolnią.
Nikt nie musi z nimi rozmawiać i dawać im podwyżek..
@SirSherwood: możesz przytoczyć jak organizuje się taki protest, aby był legalny i nie naruszał obowiązków pracownika? Śmiem twierdzić, że tam nie jest wszystko zgodnie z prawem.
@SirSherwood: Integracja państwa zła? Gdyby nie ona, to ludzie w Amazonie pracowaliby za "miskę ryżu".
  • Odpowiedz
Pracownicy wyceniają inaczej, pracodawca inaczej. Nie pasuje to się zwolnij, albo niech ich zwolnią.


@Reiter: Nie dociera to ciebie czy jak? Jest jeszcze forma protestu XD Ile razy mam to powtórzyć aż zrozumiesz?

Nikt nie musi z nimi rozmawiać i dawać im
  • Odpowiedz
@SirSherwood: To teraz napisz mi jak zorganizować legalnie protest.
Zakończę z Tobą rozmowę, ponieważ robisz sobie heheszki i odbijasz od tematu.
Jeżeli wg Ciebie można blokować bramy wjazdowe do firmy, to nie mamy o czym rozmawiać.
Odmówienie wykonywania pracy, to ciężkie naruszenie kodeksu pracy - obowiązków pracownika.
  • Odpowiedz
@prewenaza:

czemu ci ludzie protestują dopiero po podpisaniu umowy? czy jest jakieś nda niepozwalające pracownikom upubliczniać jakie tam panują warunki? czy nikt szukając pracy nie sprawdza czy mu ona odpowiada?

Jak już powołujesz się na źródło, to przeczytaj, bo można dojść do jakiegoś wniosku:

Amazon po ostatnich protestach pracowników , którzy w okresie przedświątecznych promocji mieli pełne ręce roboty, odniósł się do zarzutów dot. warunków pracy. Niemieccy pracownicy pisali bowiem, że w trakcie pandemii spółka dorobiła się majątku
  • Odpowiedz
@Reiter: napisałeś w jednym z postów, że do póki pracodawca mieści się w granicach prawa, to wszystko jest spoko. To ja mam takie pytanko, czy gdyby prawo pozwalało na rażenie pracowników prądem, w celu poprawy wydajności ich pracy, to czy pracodawca powinien z tego korzystać? Rozwijając moje pytanie, czy etyczne jest wykorzystywanie ludzi w skrajny sposób, bo prawo na to pozwala? Niestety, ale w Polsce często to tak wygląda,a instytucje
  • Odpowiedz
W 2020 roku, z powodu pandemii zyski branży e-comerce wyjątkowo wzrosły, a Jeff Bezos został okrzyknięty najbogatszym człowiekiem na świecie. Mimo to osoby zatrudnione w Amazonie nie otrzymały praktycznie żadnych podwyżek,


@Gaku745: no i hooj z tego!. co to za motywacja: "szef sie dorobił a nie podzielił"? czy pracowali wiecej, za te same pieniadze, czy mieli placone nadgodziny?
  • Odpowiedz
@durga_na_sztandary: Ciesze się, że popełniłaś błąd. Ulżyło mi - nie wiem dlaczego. Błędy się zdarzają, każdy je popełnia. Plus za przyznanie się. Nie zwróciłem uwagi celowo, nie wiedziałem, że się mylisz. Byłem zaskoczony.

https://www.gazetaprawna.pl/amp/1209250,kontrola-pip-w-amazonie-ujawnia-nieludzkie-traktowanie-pracownikow

Pretensje za złe obuwie w pracy można mieć do siebie. Chyba, że umowa o pracę, to powinien zapewnić pracodawca.
Pokonywanie kilometrów, to standard w pracy. Nie płacą
  • Odpowiedz