Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
#programowanie #pracait

Dobry programista jak dostaje zadanie, to stara się napisać dobry kod (działający, uwzględniający przypadki brzegowe, czytelny, łatwo utrzymywalny itd.).

Ale co jeśli cześć osób w zespole pisze gówniany kod (aby od siebie, żeby na oko działało, aby tylko swoje było zrobione i potem niech ktoś inny się martwi).

Ci co robią dobrze to dostają zjebki, że za wolno robią. Ci co robią źle, ale szybko, są wychwalani, że tak szybko robią.

Cały projekt coraz bardziej się opóźnia, bo kod jest gówniany, a wina zrzucana jest na tych co robią wolniej.

Manager ma parcie, żeby wszyscy robili jeszcze szybciej, bo projekt jest w dupie.

Architekt nie ogląda kodu, nie ogarnia projektu/technologii, nie wie co to czysty kod, więc ma to wszystko w dupie. Aby coś tam było.

Co z tym zrobić?
- Robić swoje, ale wolno i słuchać ciągle marudzenia, że jest wolno?
- Zacząć robić jak inni, żeby było szybko i aby nikt nie zauważył, że coś jest źle?

Przychodzi mi do głowy zmiana pracy, ale podobno takie sytuacje to norma.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przychodzi mi do głowy zmiana pracy, ale podobno takie sytuacje to norma.


@mk321: zmień team albo menedżera
jak nie będziesz podnosił tematu, to wszyscy to będą mieli w dupie i będziesz zbierał #!$%@?. To na dłuższą metę tylko doprowadzi do znienawidzenia roboty.

Jak chcesz obniżyć swoje standardy, to namów na to tych którzy coś tam jeszcze
  • Odpowiedz
Dobry programista jak dostaje zadanie, to stara się napisać dobry kod (działający, uwzględniający przypadki brzegowe, czytelny, łatwo utrzymywalny itd.).


@mk321: W sumie też tak myślałem, ale ostatnio idę bardziej w kierunku, że pierw ma działać, a później można rzeźbić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak chcesz obniżyć swoje standardy, to namów na to tych którzy coś tam jeszcze się starają.
@Dibhala: nie rozumiem po co namawiać innych?
Jak ja mam obniżyć standardy, żeby robić szybciej to dbam o siebie. W jakim celu resztę miałbym przekonywać? Wtedy niech się martwią sami o siebie.

Inna sprawa, że boję się, że obniżając standardy wejdzie mi to w krew i potem po zmianie pracy nadal będę tak robił
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LazyInitializationException: jeszcze jedno do trzymania na review.

Czasem zrobione rozwiązanie to w ogóle pójście na skróty i nie da się tego łatwo poprawić. Trzeba by w ogóle inaczej to zrobić. Ciężko na etapie code review wymagać takich dużych zmian.

I tak jest, że ci co robią dokładniejsze review to "opóźniają zespół".

  • Odpowiedz