Wpis z mikrobloga

Cześć,
Pytanie do osób zaznajomionych z tematem fotografii marketingowej i eventowej.
Chciałbym zainwestować w zestaw, który pozwoli mi fotografować imprezy typu wesela, urodziny, komunie itp.
Dodatkowo chciałbym móc zrobić też krótkie materiały filmowe dla firm jak i ewentualnie małe sesje produktowe/reklamowe.
Na tę chwilę jestem skłonny wejść w system Sony oparty o body a7III. Na pewno chcę kupić obiektyw 35mm 1.8, do tego może coś dłuższego typu 85mm 1.8 i teraz pytanie czy warto myśleć też o zoomie typu 24-105 f4, lub 28-70 f2.8? Podobno takie rozwiązanie rozleniwia, więc może lepiej dokupić do podanych wyżej coś z szerokim kątem? Do zestawu chcę kupić też drona Mavic Air 2. Dochodzi jeszcze kwestia lamp i innych podstawowych elementów.
Kwestia też komputera do obróbki grafiki i video, najchętniej kupiłbym mocnego laptopa, ale sensowniejszym rozwiązaniem wydaje się do takich zastosowań komputer stacjonarny, jak się mylę poprawcie mnie.
Na początku chcę traktować to jako dodatek do mojego stałego źródła dochodu, nie chcę błagać o zlecenia bo nie mam za co żyć, chciałbym rozwijać swoją pasję i kreatywność i z czasem czerpać też z tego zyski.
Powiedzcie proszę, oczywiście mocno orientacyjnie, jaki budżet potrzebuję na start?
Z moich wyliczeń minimum to ok 20-30 TPLN.
Liczę też na wszelkie merytoryczne uwagi i podpowiedzi :)
#fotografia #sony
  • 4
@jaro07: 24-70 to fajne szkło do eventów, jedynie po kilku godzinach męczy ciężar- do kościoła jak najbardziej bo zrobisz wszystko, później, na weselu można zmienic na coś w stylu 30 mm. Do tego lampa na wesela.

Do produktowej zwykle coś z zakresu 90-105 mm fajnie się sprawdza. Zoom 24-105 nie ma macro z tego co pamiętam a to się często przydaje, cóż stałka 105 jest najlepszym rozwiązaniem. Będziesz też potrzebować co