Wpis z mikrobloga

@lizakoo: Samochody jeżdżą po ustalonych ścieżkach, nie potrafią wymijać jakichkolwiek przeszkód.

Npc bezczynnie chodzą i nie robią nic poza paroma zaskryptowanymi czynnościami.

Jeśli kogoś uderzysz to pół miasta wpada w panikę i albo ucieka albo kuca w przerażeniu

Za to kiedy npc do siebie strzelają to cywile czasami zupełnie to ignorują.

Samo AI przeciwników jest dość słabe. Często po prostu stoją i strzelają.

Policja spawnuje się bezpośrednio za graczem zamiast naturalnie
  • Odpowiedz
@lizakoo: Co mam Ci wypisać logikę algorytmów które sterują npctami XD?

O AI wiem wystarczająco aby wiedzieć że nie zużywa dużo zasobów systemowych, szczególnie w porównaniu z grafiką i fizyką. Więc zwalanie winy na słaby sprzęt graczy jest absurdalne.
  • Odpowiedz
@Bestia_z_Wadowic_37: GTA miało o wiele #!$%@?ą grafikę, więc bez porównania. To nie sztuka zrobić super zaawansowane AI, bez żadnej grafiki. Deep Blue wygrał w szachy z Kasaprowem w 1996 r.
Chcesz lepsze AI? Dostaniesz lepsze AI i gorszą grafikę.
  • Odpowiedz
@CzaryMarek: ja tam nie miałbym najmniejszego problemu gdyby optymalizacja i game play były lepsze kosztem grafiki. Ale niestety ładna grafika na trailerze przyciągnie więcej ludzi niż zaawansowana sztuczna inteligencja lub ciekawe machaniki gameplayu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
praktycznie za każdym razem jak ktoś przywołuje ten idiotyczny argument, że hurr durr czego oczekiwałeś po 7 letniej konsoli można wkleić gamepleje z gta v z x360 i pokazać, że jednak się da zrobić dobrze działającą gre na stary sprzęt.
  • Odpowiedz
@Norbercikk: Bardzo merytoryczny argument. Widać wyraźnie, że CDP poszło w marketing, a to co napisał kolega wyżej, ładna grafika się lepiej sprzedaje niż super zaawansowane interaktywne NPC-ty.
  • Odpowiedz