Wpis z mikrobloga

Halo #upc

Czy Wam internet też wyciąga zawrotne 3mb z 300? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem czy to ma znaczenie ale dzieje się tak w #gdansk #oliwa

Dzwonie do #!$%@?ów od 3 miesięcy i nikt nie może mi pomóc z tym śmieśznym internetem. -.-
  • 8
  • Odpowiedz
Dlaczego UPC ma tak śmiesznie mało uploadu w porównaniu do downloadu? Przy 300 Mbps downloadu jakieś 50 Mbps uploadu to powinno być absolutne minimum.
  • Odpowiedz
@mechaos: coś nie halo musisz mieć na linii. U mnie z 1gb przeważnie wyciąga 800-900 / 40-50, chociaż przy tym ich #!$%@? routerze co wygląda jak kostka to trzeba go restartować raz na miesiąc bo później zaczyna pakiety gubić i dramatycznie spada jakość.
  • Odpowiedz
@bboymc: większość operatorów konsumenckich (upc, vectra, orange) tak ma. Zresztą, po co więcej? Gry online potrzebują paru megabitów i niskich opóźnień. A przy downloadzie na standardowym MTU pobierasz ramki 1500 bajtów a wysyłasz 50 bajtowe ACK, więc przy małej ilości retransmisji 20mbits zupełnie wystarczy.
  • Odpowiedz
@Lamael: Głupi film chcesz przesłać na youtube lub dokument na google drive lub zdjęcia na google photos i nikt nie może korzystać z sieci w domu przez dłuższy czas bo za mało uploadu. A Orange jest beznadziejnym przykładem bo przy 300 Mbps ma 50 Mbps uploadu, przy 1000 Mbps ma 300 Mbps uploadu.
  • Odpowiedz
@mechaos: gdansk-oliwa potwierdzam, mam taki sam internet i takie same akcje od paru miesięcy. Jutro idę z wypowiedzeniem i albo wyżydzę jakąś wywalająca z klapków ofertę, albo przenoszę się na próbę do Orange.
  • Odpowiedz