Wpis z mikrobloga

facet ktory budował mi dom powiedział ze scianka 12cm ytong miedzy pokojem i lazienka wystarczy ze nie bedzie nic slychac.. mowilem mu ze mam obawy to mowil ze spokojnie ze nie bedzie slychac bo jeszcze dojdzie tynk gladz i kafle w lazience a rury sa w "oprawkach" wyciszających ze spokojna glowa
wiec postanowilem ZAUFAĆ fachowcowi od stanu surowego

no i CH#J
slychaj jak sie spuszcza wode i bierze prysznic
pls help co teraz? myslalem zeby zrobic stelaz na calej scianie i wpierdzielic styropian albo welne zeby wygłuszyć i na to plyte gk
dobry plan?

a no i wszystkim pseudo majstrom budowlańcom wielki pen%s w tylek korzystając z okazji
czlowiek buduje dom i o wszystko sie musi martwic
jak ktos buduje dom albo planuje to wezcie sobie do serca ze sciana miedzy lazienka i pokojem ma byc gruba!

#budownictwo #budujzwykopem #remontujzwykopem #remont #lazienka
  • 21
@Matrioszkawkieszeni: może niepotrzebnie panikujesz.
Słyszysz wodę z kanalizy/rur czy jak się leje?
WIesz jak dom jest pusty, nie ma mebli, dywanów itp to każde pierdnięcie tak się niesie, że głowa mała. U brata na początku nie dało się rozmawiać normalnie bo echo jak w górach się niosło :)
@Matrioszkawkieszeni: mozesz stawiac sucha zabudowe na sciane. pamietaj o tasmach wygluszajacych i oczywiscie calosc wypelniasz welna. regips mozesz dac podwojnie. sa tez akustyczne plyty gk, ale nie wiem na ile to jest skuteczne. na pewno wyciszy. ale poczekaj z tym moze jeszcze chwile, bo moze to faktycznie poglos?
@Matrioszkawkieszeni wiem że wkurzające, tym bardziej że się tego obawiales, ale zastanów się tak zdroworozsądkowo jak często będziesz ktoś w tej łazience żeby miało to faktycznie przeszkadzać. Może dla tych 20-30 minut nie warto się tym przejmować. Plus brak mebli naprawdę ma spory wpływ na niesienie dźwięku więc jezeli ich jeszcze nie masz to weź to pod uwagę. Ale jak już koniecznie to ja bym zrobił gk na stelażu z wełną w
Może dla tych 20-30 minut nie warto się tym przejmować.


@kaspah: ogólnie sprawa wygląd tak ze dziadek lvl 83 ma pokoj obok lazienki a ja bede sie czasem myc 24 albo i nawet 1 w nocy i boje sie ze dzwiek wody moze go budzic
a jest troche chory i martwie sie o niego
ale poczekaj z tym moze jeszcze chwile, bo moze to faktycznie poglos?


@subiel: poczekam zobacze
ale pewnie zrobie to niedlugo bo dziadek zajmuje pokoj obok lazienki i sie martwie o niego ze jak ktos skorzysta pod wieczor albo i w nocy to go bedzie budzic
a ma juz 83 lata i jest troche chory
chodzi mi przede wszytskim o niego
@Matrioszkawkieszeni: a w tej scianie miedzy pokojem, a lazienka ida rury z woda? jezeli tak to nic nie zrobisz. W projektach domow/mieszkan czesto robi sie tak ze instalacja idzie na scianie np. gdzie z drugiej strony jest korytarz/kuchnia zeby wlasnie nie bylo slychac
wpierdzielic styropian


@Matrioszkawkieszeni: ściana powinna być z silikatu, styropian nie ma właściwości akustycznych, hałasy mogą nasilać rury zamontowane na sztywno bez żadnej otuliny a na to dostawienie ścianki z wełną może nie pomóc