Wpis z mikrobloga

Czy ktos kiedys widział włącznik światła, który spelnia ponizsze wymagania?
- nie jest dotykowy, tylko ma normalne klawisze (od biedy może być mono-stabilny)
- ma dwa kanały (do selektywnego włączania zarowek)
- ma opcje ściemniacza
- ma wifi, zigbee lub thread i wspiera home-assistant
- nie wymaga chmury do działania
- działa na jednej linii zasilania (bez przewodu N)

#smarthome #homeassistant #swiatlo #smartdom
  • 30
@MirekSz:

interesujące... Ciekawe, czy działają z home-assistant.


Na zigbee powinny działać, chociaż tutaj nie dam ci gwarancji na ten konkretny model. Chińczycy często wsadzają te same bebechy do różnych obudów, jak i zdarzają się różne bebechy w takiej samej obudowie.

Uważałbym natomiast na wszystko na WIFI działającego z Tuya/Smart Life - potrafią być bardzo problematyczne w parowaniu z HA.

I czy np. można jeden z klawiszy wykorzystać nie do światła, tylko
to teraz sam pomyśl - jak żaróweczka w podświetleniu przełącznika działa, skoro nie ma N, a jest wpięta tylko pomiędzy linię zasilającą żarówkę? I pytanie numer dwa - czy w ten sam sposób da się zasilić mały moduł elektroniczny? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Xargo1: zaróweczka o której mówisz, jest wpięta równolegle z włącznikiem światła. A ten shelly ma leciec do puszki pod sufitem, nie? Czyli jest wpięty
@Benzen: Z tego co piszą na aukcjach allegro z Aqara D1, to kicha: "Urządzenie wspierane tylko przez centralny serwer (chiński) aplikacji Xiaomi Home i Aqara Home (serwer chiński oraz inny)"


@MirekSz: Ja mam u siebie 3 przełączniki od Aqary (bezprzewodowe, naklejane na ścianę, ZigBee) i działają bez problemu z CC2531 i zigbee2mqtt
@obieq: kupilem takie przelaczniki - dziala z HA, jako zigbee coordinatora uzylem Conbee II.

Poki co, znalazlem tylko dwa problemy z tym urzadzeniem:
- pasuje tylko do puszki z otworami na wkrety, no ale to bylo do przewidzenia, ze nie będzie miejsca na starożytne rozwiązania rozpychowe
- wszystko wskazuje na to, że nie ma możliwości, żeby HA wykrył przytrzymanie klawisza. Nie jestem jednak tego pewien, możliwe, że jeszcze za mało się
@obieq: zestawilem wlaczniki z HA i sie okazuje, ze są jakieś problemy ze stosem Zigbee w tych przełącznikach. Jesli włącznik jest sparowany z HA, to po 2 minutach i 2 sekundach światło samo gaśnie - niezależnie od tego, czy włączyłem je ręcznie czy zdalnie.