Wpis z mikrobloga

Ej #ps4 i #xboxone nie denerwujcie się na CDPR, że gra wygląda kiepsko. Zobaczcie sobie jak wyglądało GTA V na xbox360 albo PS3. To jest dokładnie taka sama sytuacja. Ja bym się zajebiście cieszył gdybym nie miał komputera tylko taką konsolę i mógł sobie gierkę przejść. Sama gra jest jak najbardziej do przejścia na tych konsolach i ja bym to uznał wręcz za sukces.
Zobaczcie, że ta gra była tworzona przy ścisłej współpracy z NVIDIA i tak naprawdę nawet na PC dopiero z RT ON gierka pokazuje pazur. Na pewno sporo pracy ich kosztowało aby grę dopasować do tych starszych konsol i za to szacunek.
To jest pewnego rodzaju kompromis, który na przełomie generacji musiał po prostu mieć miejsce.
Ogólnie te konsolki nie mają dysku SSD gdzie na PC jest on zalecany. Sam miałem XBOX-a kupiłem sobie pod gamepassa i go sprzedałem zostawiając tylko pada bo nawet taka Forza, która była dedykowana na konsolę lepiej działała mi na PC w 4K.
Szczególnie jeśli chodzi o czasy ładowania i jeszcze ten dźwięk twardziela w tym XBOX....


Sam mam kartę bez RT i jestem z gierki bardzo zadowolony. Pewnie i tak się przesiądziecie później na PS5/XBOX SERIES a na tych konsolach na wiosnę wyjdzie wersja na nie dedykowana i tutaj raczej CDPR nikogo nie zawiedzie wyciskając wszystkie soki z tych konsolek ;)

#cyberpunk2077
wonsztibijski - Ej #ps4 i #xboxone nie denerwujcie się na CDPR, że gra wygląda kiepsk...
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wonsztibijski: pociagne troche temat GTA V. Gralem w GTA V na x360 w roku bodajze 2014. Kupilem sobie teraz na xone. Mnie sie wydaje, ze takiej wielkiej roznicy w grafice nie ma, choc bardzo mozliwe, ze po prostu nie pamietam jak to wygladalo 6 lat temu na x360.
  • Odpowiedz
@Dacir: Ja widzę jak wygląda na PC.
To, że to jest przepaść to jest mało powiedziane.
XBOX360 przy tym jest na dnie i wierci odwiert.

Te nagranie to i tak masz z patchami. Wpisz sobie w/o patches to tam są momenty, że jest poniżej 20FPS.
  • Odpowiedz
@eternit_nie_wybacza: Pewnie dlatego, że jak GTAV wyszło to wyszło na końcówkę generacji (PS3) i jednocześnie na PS4. Sytuacja trochę analogiczna do obecnej z CP - wyszedł na końcówkę generacji (PS4) i na PS5 + mocne PC.
  • Odpowiedz
@wonsztibijski: porównanie bezsensowne ps3 do ps4.
Technologia od kilku lat stoi w miejscu jedynie RTX niby cos ruszyły.
Tylko i wyłącznie od twórców zależy czy będzie wyglądało ładnie i działało czy będzie crap.
  • Odpowiedz
@wonsztibijski: ale tu nie chodzi o to ze gta tez tak wygladalo (przypominam ze gta na ps4 wyszlo rok po premierze na ps3), tylko o to ze ta gra wyglada jak gowno w porownaniu do innych gier obecnych na ps4 xbox one, no to jak, inni mogli a wielgi ce de pe nie umial? :)

Wersja ps5 ocieka taka zajebistoscia ze az musieli obciac wersje pastgen do poziomu kartofla? XD
  • Odpowiedz
@eternit_nie_wybacza: No też tutaj patch nextgenowy też ma pojawić się później. Sytuacja z tymi konsolami była inna z uwagi na fakt, że nie do pomyślenia była wówczas kompatybilność wsteczna w przypadku konsol, a w przypadku PS3 to już w ogóle temat rzeka. Tak to można byłoby wrzucić płytkę z GTAV od razu do PS4 ze wsteczną i sytuacja byłaby prawie identyczna do tej obecnej z CP.
  • Odpowiedz
@Smartek: Ja myślę, że najbardziej sytuację #!$%@?ły karty RTX bo gra bez tych promieni na PC jest wybrakowana.
Gdyby to był tylko przełom PS4/PS5 to pewnie byłoby dużo lepiej.
Przy Wiedźminie HAIRWORKS od Nvidii to było to co zabijało wydajność, efekt był znikomy.
Teraz efekt gigantyczny, a wydajność tak zabija, że karty mają oddzielne elementy odpowiedzialne tylko za ten efekt.
  • Odpowiedz
@wonsztibijski: przecież to nie ma sensu przedewszystkim z biznesowego punktu widzenia (o ile nie jest sie oszustem):

- Robisz grę prawie całą długość trwania OBECNEJ generacji;
- Reklamujesz i promujesz ją na obecnej generacji;
- Nie masz gotowej wersji na nowe generacje, Twoja gra nie jest next gen, nie wymaga next genowych rozwiązań aby działała [jak nie wiem, np. nadchodzący Ratchet and Clank]
- Nowe konsole są praktycznie niedostępne, a obecne stanowia glowna
  • Odpowiedz
@wonsztibijski nie, to nie to samo. Cyberpunk był robiony od dawna kiedy jeszcze nikt nie spodziewał się nowej generacji. Była to gra robiona Xbox One. Jeżeli cp źle chdozi na One, to nie jest to znak, że starsza generacja, tylko, że redzi mieli po prostu szczęście że weszła nowa generacja, bo inaczej byłaby klapa. Ja wierzyłem, że naprawdę będzie dobrze, nawet grafika mi nie przeszkadza aż tak na One, ale te
  • Odpowiedz
@wonsztibijski: To GTA wyglądało wtedy bardzo dobrze i było chwalone za grafikę i to, że udało się tyle wycisnąć z tamtej generacji. Cyberpunk natomiast wygląda źle i działa jeszcze gorzej, wiec jest różnica między oboma przypadkami
  • Odpowiedz
@maad: XD PRZEZ CAŁĄ DROGĘ JAK JEDZIESZ SZYBKO SAMOCHODEM MASZ SPADEK PONIŻEJ 30FPS
I DOŁADOWYWANIE TEKSTUR TAKIE SAMO JAK W CP
TYLKO W CP TO CHOCIAŻ STARA SIĘ ZAŁADOWAĆ COŚ CO MA SENS
W GTA ŁADOWAŁO CI I TAK JAKIEŚ GÓWNO KTÓRE NIE WYGLĄDA I PRZYPOMINA BARDZIEJ GTA SANANDREAS XD
  • Odpowiedz