Wpis z mikrobloga

Niby gra działa, ale można zauważyć irytujące błędy, które odbierają przyjemność z rozgrywki.
Oglądając wczorajszego strima na kanale tvgrypl, można zauważyć mniejsze oraz większe błędy, które potrafią odebrać przyjemność z rozgrywki np. warto na bieżąco zapisywać grę, tak na wszelki wypadek, bo zadania, oraz mechanika gry podczas trwania niektórych misji zawieszała się, nie pojawia się następny punkt lub krok, który trzeba wykonać. Prowadzący zdążył już zapisać sejwa po raz 150. ¯\_(ツ)_/¯ , to się nazywa zaufanie do gry. Ponadto grali w grę, która przez wielu jest określona jako next genowa w najbardziej reprezentatywnej konsolowej rozdzielczości FullHD (1902x1080) X-D (w 2020 roku) Na highendowym komputerze (z wysokiej półki wydajnościowej) z nvidia rtx 2080 ti. Sama karta graficzna kosztuje 6 tysięcy zł. Na ustawieniach wysokich oraz przy wyłączonym DLSS, bloomie, filmowym ziarnie, bo po ich włączeniu oraz zwiększeniu rozdzielczości do 4K gra (ssała), pogarszała się płynności gry oraz spadała liczba generowanych przez grę fpsów, pojawiało się rwanie obrazu: stuttering. Co nie sugerują dobrej optymalizacji dla mniej wydajnych konfiguracji komputerowych, jeśli dopiero na drogim komputerze gra działa płynnie w niższej rozdzielczości (fullhd) oraz pomieszanych ustawieniach wysokich z ultra, zamiast ultra.
Z irytujących większych błędów kamera podczas rozmowy z npc potrafiła upaść, pokazywać podłogę lub nogi postaci. Oraz zbugować się podczas jazdy samochodem. Nie można było zmienić z widoku 1 osobowego na 3 osobową. Pomagało dopiero wczytanie zapisu gry od nowa. Gdy wystarczająco szybko podbiegniemy do postaci to jej tekstury nie renderują się w wysokiej rozdzielczości. Wyglądają tak te z lat 90 np. w mario 64. Miasto nie wygląda na wielu-milionowe tętniące życiem, tylko jak by było po apokalipsie. Liczba przechodniów bardzo skąpa. To samo dotyczy ilości samochodów poruszających się po drodze. Tylko 3 lub cztery renderują się w obrębie pola widzenia gracza np. podczas jazdy samochodem, dwa jadą w przeciwnym kierunku, pozostałe dwa pojawiają w dalszej odległości przed pojazdem graczem. Zrozumiał bym gdyby gra w ten sposób wyglądała na ustawieniach niskich oraz słabej karcie graficznej z 2016 roku: amd rx 470, gdzie komputer ma bardzo ograniczoną wydajność obliczeniową, a nie na topowyn rtxie 2080ti, oraz ustawieniach wysokich. W następnej kolejności rozczarowuje zachowanie oraz reakcja policji. Wystarczy podejść w pobliżu np. mini wydarzenia. Spotkamy obcy gang, który wystarczy zakatować. Nagle 3 gwiazdkowa policja zaczyna zajmować się strzelającym gangiem a nie graczem. To samo dotyczy zgubienia policji, gdy mamy jedną gwiazdkę, banał. Wystarczy oddalić się od miejsca zdarzenia np. skręcając w inną ulicę, żeby policja po 5 sekundach przestawała gonić gracza, to już ta z Gta San Andreas to poziom Hardcore przy tej z cyberpunka. Mapa jest zbyt mało czynela. Po otworzeniu jej naszym oczom okazuje się milion punkcików, na początku nie wiadomo, który za co odpowiada.
Kolejny minus to ubieranie postaci nie pod wygląd, tak jak się nam podoba, tylko pod konkretne statystyki. Stroje, które odblokowujemy i zakładamy wpływają na nasze statystyk. Nie można zmienić ich wyglądu oraz koloru.
Podsumowując: Gra potrafi się w losowym momencie wyłączyć, zadania podczas trwania misji zawiesić, niektóre elementy mechaniki przestać działać, bronie, samochody lewitować. Sam model jazdy jest drewniany, porównywalny z tym z watch dogs. Do bardzo ograniczonej ilości budynków można wejść, reszt robi za wypełniacz otoczenia (zapchaj dziurę). Granie w cyberpunka na ten moment przypomina oglądanie kompilacji bagów i gliczy na youtube.
Nawet Pago z twicza doświadczył błędu: z licencją, nagle pojawiła się informacja, że po 15 minutach nie będzie mógł grać, a koledze z tsa zcrashowało grę: https://streamable.com/z90ldh
Plusem jest Polski dubbing, który stoi na wyższym poziomie niż ten w języku angielski, np. głos keanu reeves brzmi bardziej, sztucznie. Oprawa graficzna, która nie wygląda jak na dzisiejsze czasy brzydko. Jest to Polska gra ( ͡º ͜ʖ͡º)

Mi od początku ten cyberpunk wydaje się taki tworzony na siłę. Przypomina trochę frankensteina - wrzucają wszystkie gatunki gier w jedną i mają nadzieję, że coś tam się skleci. Poza tym już sam ten lewacki cyberpunkowy klimat mnie odrzuca, jak w tym memie patrzcie chłop za babę się przebrał, ale śmieszne boki zrywać. Już widzę te dwuznaczne clickbaitowe miniaturki na youtube skierowane do dzieci oraz młodzieży przed 18 rokiem życia, bo oni najwięcej czasu poświęcają na oglądanie filmików na jutube. A pieniążki z wyświetleń oraz reklam muszą się zgadzać. Grafika też jest jakaś taka sterylna, postaci wyglądają jak lalki. Nie mówiąc już o innych oczywistych niedociągnięciach jak kiepski model jazdy, mały ruch na drogach (to pewnie przez to, że na starych konsolach by to nie poszło i musieli ciąć). Moim zdaniem to będzie klapa, oczywiście nie finansowa, bo przez hype wszyscy się rzucą i będą chcieli sprawdzić co to jest ten sajberpunk, recenzje też mogą być kupione $.$, jak to zwykle jest w przypadku gier AAA. np. strimerzy mają zapłacone za pierwszy miesiąc lub dwa strimowania gry na np. twiczu lub youtube, która jest formą reklamy, żeby widz po obejrzeniu strima kupił oglądaną przed chwilą grę.
Czy tylko ja uważam, że cyberpunk jest faktycznie przehypowany? To jest już za dużo. Dodatkowo w grze jest ukazana zbyt brutalna wersja przyszłości, która po pewnym czasie będzie po prostu nuda, monotonna. Jest zdecydowanie tak dużo rzeczy nadupione, że sami wiecie. Wniosek nasuwa się jeden: cp to klon przypominający gtav, oraz watch doga od ubisoftu.
Pod postem przykładowa recenzja z youtube.

#cyberpunk2077 #cdprojektred #cp2077 #2077 #gry #ps5 #xboxseriesx #konsole
Pawci0o - Niby gra działa, ale można zauważyć irytujące błędy, które odbierają przyje...
  • 17
  • Odpowiedz
@Pawci0o to ja dziękuję za taką grę, że muszę na wszelki wypadek co chwilę zapisywać bo w każdej chwili może mnie wywalić do menu lub do pulpitu xD i za to płaci się takie pieniądze? Przecież to jest wczesny dostęp.
  • Odpowiedz
Na reddicie ładnie jadą po nieukończonej zbugowanej grze: https://redd.it/ka4h5w
W sumie nie ma co się dziwić, błąd to błąd.
Ciekawe, w jakim stanie była gra w kwietniu 2020, (pierwsza zaplanowana premiera gry), jeśli postanowili 3 razy zmienić jej termin. Opóźniając wydanie gry o ponad pół roku, podczas, którego mieli czas na naprawę błędów, glitchy, itp.
Jeśli gra nie jest gotowa, to nie powinna zostać wydana.
Pawci0o - Na reddicie ładnie jadą po nieukończonej zbugowanej grze: https://redd.it/k...

źródło: comment_1607582668zHWemEkF9C2Hgjld7JYeZw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Pawci0o: mnie najbardziej boli brak cieni na postaciach. Jak Jordi z Tvgry grał, to praktycznie cienie pojawiały się jak jakieś mocne światło padało na NPCe - słońce lub stanie bezpośrednio pod lampą. A bez tego to postacie lewitują nad ziemią ( ͡° ʖ̯ ͡°) boli mnie, że gracze dają się kupić reklamami i potem z wywieszonym jęzorem lecą po grę. Jeszcze kilka(naście) lat i będzie się
  • Odpowiedz
@mark_mark: ale teraz już są streamy ludzi po premierze i nic w kwestii cieni się nie zmieniło. W sumie Jordi podczas streama też ściągał patcha.
  • Odpowiedz
@mark_mark: cieszę się Twoim szczęściem. Ja poczekam, aż załatają to oraz zoptymalizują, bo czytając reddit bądź steama widać, że nawet na potężniejszych sprzętach (i po łatce Day1) gra potrafi ścinać.
  • Odpowiedz
@SiDi: może tak być, natomiast nie będę rzucać błotem bez wcześniejszego ogrania na swoim sprzęcie, no bo sory, jeśli ktoś myślał, że jakis ps4 nadaje się do takiej giery, to się nie dziwie lamentowi :P
  • Odpowiedz
@mark_mark: no ale chwila. To Redzi mieli przetestować tę grę, a nie ja na swoim sprzęcie. "Jeśli ktoś myślał, że jakiś ps4 nadaje się do takiej gry [...]" - to CDPRed mogli nie wydawać na konsole starszej generacji skoro się tam nie nadaje.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@patryk00999: zawsze możesz poczekać i kupić za kilka miesięcy

@spaduwa_mam_robote: minimum pół roku i dopiero się zainteresuję jak jest. Na długo przed premierą miałem taki właśnie plan i nie wiem po co się spinać, spieszyć i psuć sobie zabawę grą w betę. Tym bardziej, że po CDP akurat można się spodziewać, że z czasem naprawdę odpicują tą gierkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz