Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór #phantosmia i #perfumy
Dziś dokańczamy zapach dla użytkowniczki @grey_m i rozdajemy kilka sztuk żebyście mogli nam go ocenić :D

PIERWSZY TEST

Po odczekaniu 24 godzin zmieszałem koncentrat aromatów z alkoholem w stężeniu 20%.
Jest to standardowe stężenie jakiego używamy, ponieważ uznaliśmy że najlepiej pokazuje rozwój wszystkich składników i jeśli mieszanka
okazałaby się za mocna moglibyśmy bezpiecznie zejść kilka procent w dół.
Koncentrat jest, alkohol jest. Wszystko ze zlewki ląduje w butelce z atomizerem i?
Dupa. Słabizna.
Co poszło nie tak. Nie tak poszło za duże rozcieńczenie kilku składników. Cytrusy przy roztworze 1% praktycznie nie istniały.
Również morsko-zielone nuty się pogubiły. 10g materiału do wywalenia. Mówi się trudno. Trzeba wyciągnąć wnioski i zrobić jeszcze raz.

ZMIANY

Kompozycja składników na papierze i bloterach wyszła pozytywnie, a w finalnym produkcie dupa.
Zacząłem od sprawdzenia każdego rozcieńczonego składnika. Wyżej wspomniane cytrusy są mocne, ale nie na tyle mocne żeby je rozcieńczać.
Widocznie każdy składnik trzeba dobrze poznać, a nie wierzyć w ślepe założenia o stosowaniu.
Jedno procentowy "Silvial" okazał się wystarczająco intensywny to też został jak był.
Kilka innych składników rozcieńczonych do 10% zostało jak jest i nadzieja na dobry wynik wróciła :D

W samej recepturze też zmieniło się kilka rzeczy. Dodatek Waniliny pozwolił osłodzić i "spudrowić" zapach i ustawić go bardziej w kierunku
damskim, tak jak życzyła sobie klientka. Mandarynka, która nie była wspomniana w liście składników dołożyła trochę słońca do tego morskiego
pejzarzu. Molekułę ISO zastąpił lżejszy Timbersilk. Po dodaniu wszystkiego do siebie znowu otrzymałem 10g koncentratu i odstawiłem na półkę
do odleżenia.

DRUGI TEST

Koncentrat aromatów 20% - Alkohol Etylowy 80%
No i teraz się dzieje. Wszystko jest na miejscu. Cytrusy są, nuty morskie owszem, słodko-damsko jest, ale nie przesadnie i spokojnie można zachaczyć o kategorie unisex.
Sam zapach na skórze prezentuje się następująco:
Zaczyna się dość mocno i zimno z cytrusami. Tak jak @grey_m sobie zażyczyła bergamotka i cytryna pierwsze docierają do naszego nosa.
Tuż za nimi zielone nuty morskie. W ich składzie mamy wodne, melonowe molekuły połączone z tymi ciemnymi zielonymi co moim zdaniem wypada dobrze. Czy jest to zapach identyczny jak powiedzmy woda z bałtyku? Nie do końca. Czy jest słodko jak w Invictusie? Absolutnie nie.
I teraz ciekawostka. Jako że składniki cytrusowe ulatniają się szybciej, zapach po czasie zmienia kierunek. Odkrywa się przed nami brzoskwinia, kumaryna (główny składnik tonki), wanilina i drzewo sandałowe. Słodko, ale lekko. Delikatnie, ale nie nudno.
Może to narcyzm, ale mi ten zapach sprawia przyjemność. Po wymieszaniu posmarowałem się nim ze szklanej bagietki na nadgarstku i nosiłem do końca dnia. Może nie pasuje do jedynego koloru w mojej garderobie, czyli czarnego, za to mojemu nosowi pasuje i to się liczy ^^

PODSUMOWANIE

Mam nadzieje że sama Wymyślająca jak i osoby, którym uda się dostać od nas buteleczkę na testy będą równie zadowolone jak ja. Nasz proces obejmuje jedynie stworzenie oraz dopieszczenie zapachu jeśli coś nie zagrałoby od razu. Kolejnymi krokami w zabawie byłoby cotygodniowe testowanie, oraz wprowadzanie zmian, które ulepszyłyby parametry i doprowadziły sam zapach do perfekcji. Tym razem to tylko wykopowa zabawa, więc pozwolicie że na ten moment odstawimy przepis do banku przepisów i będziemy się cieszyć obecnymi efektami :3

ROZDANIE

Proste szybciutkie zasady. Jako że zapachy robimy z własnych materiałów to chcielibyśmy żeby osoba obdarowana skrobnęła nam recenzje na tagu #phantosmia. Do wzięcia udziału w #rozdajo wystarczy plus pod tym postem i nie zapomnienie o nas po wygranej Postaramy się rozlosować pomiędzy Wami około 3 buteleczek do sprawdzenia (może wincy, kto wie)
Na dzisiaj to tyle od nas. Pamiętajcie o plusowaniu i obserwowaniu naszego tagu. Można komentować i krytykować, oraz zadawać pytania :D
Ciao!

A! Jeśli nie zlasuje mi się mózg od Cyberpunk'a i F1 to losowanie odbędzie się w sobotę.
mikibn - Dobry wieczór #phantosmia i #perfumy
Dziś dokańczamy zapach dla użytkow...

źródło: comment_16075357048hZ16fAinF1VogomyDlAnJ.jpg

Pobierz
  • 14